Třída 4. B

Výlet do Častolovic

12. 6. 2018

Jitka Košvancová

Probudili jsme se do deštivého dne. Jak asi proběhne náš školní výlet?

Reakce žáků 4.B

POČASÍ - pak nepršelo, přiměřené, úžasné, polojasno, ani nevím..........

CESTA autobusem -  klidná, krátká, hráli jsme hry, super, srandovní.........

PROHLÍDKA zámku -"byla fajn průvodkyně, ještě teď si něco pamatuji, když jezdím s rodinou, tak si nic nepamatuju"

                               - pánský pokoj, kroutidlo vousů, královské saně, roh velryby, rytířská zbroj, erb

AKTIVITY v zámeckém parku - střílení z kuše, kejklířské show, krmení zvířatek, volno na nákup suvenýrů, prohlídka zvěřince (poníci, lamy, bílí jeleni,  pávi, králíci, morčata.....)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

IQ Park Liberec

5. 6. 2018

Jitka Košvancová

Návštěva IQ Parku = 4 patra plná zábavy. Viděli jsme spoustu atrakcí z vodního světa, exponátů, vychytávek a rébusů. Prošli si zrcadlové bludiště a vyzkoušeli fakírovo lože. Celou prohlídku ukončil doprovodný program v podobě chemických badatelských aktivit. Plni dojmů jsme se vraceli domů s myšlenkou, že se do IQ parku zase někdy vrátíme.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Dopravní hřiště

28. 5. 2018

Jitka Košvancová

Poslední květnové pondělí se čtvrťáci vydali na dopravní hřiště, aby ukázali sve praktické dovednosti i teoretické znalosti dopravního značení, pohybu cyklisty na silnici a řešení situací na křižovatkách.Většina žáků prokázala své znalosti a ziskala průkaz cyklisty.S přáním mnoha šťastných kilometrů na kole jsme náši malou zkoušku ukončili malou zmrzlinou v běloveské cukrárně -:)))

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektování v AJ

28. 5. 2018

Alena Macková

Žáci ze skupiny paní učitelky Mackové se při angličtině věnovali vyrábění své vlastní zoologické zahrady. A úkol to nebyl jednoduchý. Nejen že bylo důležité správně umístit jednotlivá zvířata a jejich výběhy, ale také vymyslet cestu pro návštěvníky, pokladnu a obchod se zmrzlinou. Všem dětem se zoologická zahrada moc povedla. Naučili jsme se pojmenovat ne příliš známá zvířata a také jsme si procvičili, jak pracovat na internetu se slovníčkem. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Plavecký výcvik

26. 3. 2018

Jitka Košvancová

Čtvrtek 19. 4. bude už posledním dnem plaveckého výcviku. Již druhým rokem se během 9 lekcí děti zdokonalovaly v rámci Tv ve skocích do vody, stylech plavání, potápění. Nechybělo ani vodní pólo a různé soutěže.Výcviku se zúčastnili všichny žáci a věřím, že ziskané dovednosti uplatní při letních radovánkách u vody.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Den otevřených dveří

22. 3. 2018

Jitka Košvancová

V sobotu 17. 3. se otevřela naše škola pro všechny, kteří se chtěli podívat jak se plhovské děti učí,sportují či tráví volný čas.

V naší třídě proběhla hodina vyuky matematiky (podle prof. Hejného) a anglického jazyka. Děkuji všem žákům, kteří přišli ve svém volném čase ukázat vše, co se už ve čtvrtém ročníku naučili.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Čertoviny očima čtvrťáků

2. 12. 2017

Jitka Košvancová

Přišli čerti - buch, buch, buch !! Všichni se smáli, ale já ne. Musela jsem si přesednout z 1.lavice dál. Když přišel na řadu Vašek, Mikuláš pravil. "Ty jsi mi ale zlobivý klučina!"Čerti ho odnesli za dveře a pomalovaného vrátili zpět. Jo a málem bych zapomněla, nádherní andilci s třpytivou svatozáří zdobili Mikulášův doprovod......                                                                                LAURA

 

Mikuláš byl strašně hodný. Skoro všechny chválil. Kdo zlobil, toho čerti pomalovali. Vaška dokonce odnesli i za dveře, ale zas ho vrátili.......                                                                  MIREK

 

Celá třída byla natěšená na Mikuláše. Najednou někdo klepe nebo spíš bouchá. Nastalo úplné ticho a do dveří vstupují Mikuláš, čerti a andělé.......                                                         TEREZKA

 

Každý dostal malou odměnu a všichni jsme se společně vyfotili s pekelníky a Mikulášem........

                                                                                                                             HONZA

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Projekt - Happy Kids

26. 10. 2017

Jitka Košvancová

CIRKUS ve škole! ŠKOLA v cirkuse! Takto bychom mohli nazvat velmi zajímavý projekt, kdy po dobu jednoho týdne profesionální artisté vyučovali naše žáky v různých cirkusových disciplínách. Z naší třídy si 9 dětí nalezlo to,co je zajímalo a bavilo. Žáci se naučili novým dovednostem a v závěru týdne zazářili jako skutečné hvězdy manéže.

Také hodina výtvarné výchovy byla věnována vzpomínce na cirkus.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

Pravidla naší třídy

15. 9.  2017

Jitka Košvancová

V první polovině měsíce září jsme se zabývali v hodinách OEV třídními pravidly. Společně jsme odsouhlasili nejdůležitějších 8 pravidel, které budeme po celý rok dodržovat -:))

 

 

Vyrábění v AJ

24. 10. 2017

Alena Macková

Blíží se nám americký svátek Halloween, a tak děti ze skupiny paní učitelky Mackové vyráběly papírové lucerny. Děti výrobu zvládly pouze dle anglických instrukcí a lucerny zdobí prostory školy.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.