Třída 4. B

Čertoviny

Ivana Kábrtová

Po roce tu máme opět adventní čas - čas těšení se na Vánoce. To nám vždy připomenou "Čertoviny", kdy se žáci 9.ročníku převléknou za návštěvníky z nebes a pekla. Přicházejí k dětem na 1. stupeň, aby některé pochválili a nezbedníky zase napomenuli. V naší třídě se pár hříšníků dobrovolně přiznalo - dostali uhlí, ostatní hodné děti dostaly bonbony. Na rozloučenou s Mikulášem, andělem a čerty jsme jim zatančili.

100 let České republiky

Ivana Kábrtová

Ve středu 7.listopadu byl projektový den, ve kterém jsme si připomněli 100 let naší republiky.

Cílem bylo dozvědět se něco o vzniku naší republiky, prvním prezidentovi a době, která tehdy byla.

Dále jsme využili letošní vlastivědné učivo o České republice a zkusili si ve skupinách sami prostudovat a stručně zapsat zadaný úkol. Nakonec byl zábavný vlastivědný test a zhodnocení práce za celý den.

Dopravní hřiště

2.10.2018

Ivana Kábrtová

Ve čtvrtek 27.září jsme se zúčastnili půldenního cyklistického výcviku na dopravním hřišti v Bělovsi. BESIP pravidelně organizuje pro žáky 4.ročníků dvě setkání - při prvním ( září ) si děti trénují jízdu na kole a dopravní předpisy a na tom druhém ( květen ) prokáží svoje znalosti a dovednosti v testech. Děti, které ve zkoušce obstojí, získají cyklistický průkaz a budou se moci stát účastníky silničního provozu.

Naše třídní pravidla:

24.9.2018

Ivana Kábrtová

1.Na vyučování jsem připraven včas.

2.Umím naslouchat a neskáču do řeči.

3.Když chci něco říct, hlásím se.

4.Při hodinách dávám pozor a nevyrušuji.

5.Neberu a neničím cizí majetek.

6.Neposmívám se kamarádům.

7.O přestávkách se chovám slušně. Nekřičím.