+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Charakteristika ŠD a ŠK při ZŠ Náchod - Plhov

Školní družina se nachází přímo v budově školy, má samostatné herny a pracovny, má   možnost využívání všech prostor školy, hřiště a tělocvičny  přímo v areálu zařízení, koupaliště a les vedle areálu školy.

Školní družina má čtyři oddělení , oddělení se naplňuje do 30 účastníků, celková kapacita je 120 dětí. Do činnosti družiny se mohou po řádném přihlášení zapojit žáci 1.- 5.ročníku, do školního klubu většinou žáci 5.- 9.ročníku ZŠ.

Ve školní družině a školním klubu zájmové vzdělávání zajišťuje pět  plně kvalifikovaných vychovatelek se specializací zaměřenou na sport, estetiku a přírodovědu.

Žákům se speciálními vzdělávacími potřebami je věnována průběžná zvláštní pozornost při jejich začleňování  do aktivit.

Vychovatelky  jsou odborně připraveny zvládat situace a dále se průběžně vzdělávají.

Školní rok  2016/2017

1. oddělení  (1.tř.) - Karla Mlezivová, vychovatelka

2. oddělení  (1.tř.) - Adéla Vrátná, vychovatelka

3. oddělení  (2.tř.) - Lenka Vrátná, vychovatelka

4. oddělení  (3.tř.) - Věra Rýdlová, vedoucí vychovatelka
                   (organizuje i činnosti Klubíčka - 4. a 5. tř.)

Školní klub - Jaroslava Pavlovičová, vychovatelka
(vede sporty a spolupracuje podle potřeby a kapacity ŠD)

Uzávěrka přihlášek (vyplněných zápisních lístků) do školní družiny je v pondělí 5.9.2016.
V letošním školním roce přijímáme přednostně žáky 1.- 3.tř., poté žáky 4.tř. dle kapacity ŠD (115 dětí) . Dojíždějící děti budeme řešit individuálně. Žáky 4. a 5.tř. přijímáme do školního klubu v době před vyučováním a na aktivity po 15té hod.
Přihlášky k aktivitám zájmového vzdělávání přijímáme do 20.9.2016.

Pedagogický sbor je stabilní, kreativní, vyznačuje se vysokým pracovním nasazením.

Vychovatelky zodpovědně pracují na svém vlastním portfoliu, navštěvují nejrůznější vzdělávací programy. Přednost dávají  seminářům zaměřeným na rozšíření vlastní odbornosti, aktivních metod učení, komunikace, sebepoznání, poznání osobnosti žáka, vztahů v oddělení, na metody týmové spolupráce.

Zájmové vzdělávání ve školní družině se realizuje  širokou nabídkou kreativních a sportovních aktivit pro volný čas. Připravuje žáky  k přijetí do sportovních tříd v oblasti  lehké atletiky, gymnastiky a míčových her.

Možnost sportovních aktivit rozšiřuje Sportovní klub Plhov – Náchod, z.s.

Vychovatelky s dětmi pořádají koncerty a veřejná vystoupení, výstavy, zúčastňují se a organizují soutěže, turnaje.

Rodiče mohou navštívit činnosti zájmového vzdělávání a mají možnost  spoluúčasti. Jsou zváni na vystoupení, soutěže a výstavy.

Informace o účastnících zájmového vzdělávání jsou možné denně, po domluvě nebo při příležitosti konání třídních schůzek školy.

Provoz školní družiny

6,30 - 8,00

11,45 – 17,00

Provoz družiny začíná v 6,30 hod současně s otevřením budovy školy, děti ze šaten docházejí do družiny na ranní činnost , v 7,40 hod vychovatelka odvádí děti ke třídám , kde poté sleduje jejich přípravu na vyučování .

Žáci docházejí a odcházejí do družiny dle přihlášky. Po ukončení vyučování 1.tř. předává učitelka vychovatelce, následuje oběd ve školní jídelně v budově školy , poté s vychovatelkou odcházejí prvňáci do školní družiny. Od 2.tř odvádí učitelka děti na oběd, povinností žáků je okamžitě dojít samostatně do ŠD po skončení vyučování a po obědě. Vyzvednutí nebo samostatný odchoddětí probíhá v době do 13ti hod., pak až v 15 hod.

Odpolední zaměstnání v době mezi 13 -15 hod. probíhá v odděleních, ve specializovaných aktivitách, v budově i venku na hřišti a v přírodě.

V době mezi 15,00 – 17,00 hod. se  děti zapojují do zájmových aktivit.

Rozcházení dětí, které nejsou přihlášené do zájmových aktivit probíhá do 16,00 hod.

Nabídka zájmových aktivit :

Aktivity hudební - Hra na flétnu a sbor

Aktivity pracovně-technické a výtvarné – Dovedné ruce, Vaření

Aktivity přírodovědné a pracovně-technické – Páni kluci

Aktivity sportovní  - Gymnastika, Korfbal,  Sportovní aktivity, Plavání a bruslení, Vybíjená-přehazovaná (aktivity organizujeme ve spolupráci s naším sportovním klubem SK Plhov Náchod, z.s.)

Kontakty ŠD : pevná linka : 491 428 407

mobilní telefon : 733 311 005

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek