+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Třída 3. B

Škola v přírodě - chata Juráška v Orlických horách

5. - 9.6. 2017

Jitka Košvancová

V pondělí 5. 6. se naše třída společně s 2. A vydala do království Rampušáka na chatu Jurášku.

Prožili jsme zde příjemný týden v krásné prosluněné přírodě. Zasportovali si, zahráli spoustu her, navštívili muzeum v Olešnici, shlédli zajímavé fotografie od nadšeného horolezce a vyzkoušeli si svou statečnost při stezce odvahy. Velký úspěch sklidila diskotéka, kterou pro nás připravil pan vedoucí.

Plni dojmů jsme se všichni v pátek vraceli domů s přáním se na Jurášku zase někdy vrátit.

 

 Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Jak probíhá plavecký výcvik

25. 5. 2017

Jitka Košvancová

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Sazka olympijský víceboj

9. 5. 2017

Jitka Košvancová

Na 1.stupni proběhl celodenní sportovní projekt :(http://www.ceskosportuje.cz/sazkaolympijskyviceboj/), do kterého se mohly zapojit školy z celé České republiky. Cílem projektu bylo přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a motivovat je, aby sportovaly i ve svém volném čase.

Žáci sportovali v měřitelných disciplínách v prostorách tělocvičny a závěr dopoledne ukončili atletickými disciplínami (běh na 60m a vytrvalostní běh na 500m). Všichni se aktivně zapojili do sportovních soutěží.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Učily jsme třeťáky

20.3. 2017

Petra Zídková a Kateřina Prokešová (žákyně 8. A )

V pátek 17. 2. jsme si zkusily vyučovat ve 3.B. Třídní paní učitelku i třídu jsme dobře znaly, neboť jsme zde prožily pět let školní docházky.

Měly jsme hodinu českého jazyka. Hodina se nám líbila. Děti výborně uměly vyjmenovaná slova po B, L, M a P. Nejdřív jsme si je společně zopakovali a pak připravily cvičení na doplnění I, Y a provedli vzájemnou kontrolu. Zahrali jsme si i hru, aby žáky vyjmenovaná slova více bavila. Nakonec přišel diktát, který jsme samy opravily. Nedopadl nejlépe, ale určitě se děti vše ještě procvičováním doučí. S dětmi se nám pracovalo dobře a rády bychom zde učily znovu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Matematická prostředí

20. 2. 2017

Jitka Košvancová

V půlených hodinách matematiky jsme si důkladně zopakovali matematické prostředí Dědy Lesoně, kde se pracuje s veličinou zapsanou ikonicky (nikoliv číslem). Pomocí krychliček jsme tvořili stavby dle daných podmínek a zapisovali je graficky. 

Hodina nám rychle utekla a bylo fajn, že v menším počtu žáků si všichni vše vyzkoušeli.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Konzultační schůzky

10. 1. 2017

Jitka Košvancová

Ve čtvrtek 12. 1. 2017 se konají konzultační třídní schůzky. Děti mají časový rozpis napsaný v diářích. Těším se na setkání s Vámi!

Vánoční besídka

9. 1. 2017

Jitka Košvancová

Přišel poslední školní den v kalendářním roce a s ním již tradičně spojena vánoční besídka. Opět děti našly pod stromečkem spoustu drobných dárků, zazpivaly si  koledy,vyzkoušely některé vánoční tradice.

Letošní besídku jsme si vylepšili vycházkou za zvířátky do zámecké obory, kde jsme je nakrmili velkým množstvím pečiva a jablíček.

Po návratu do školy nám teplý čaj s cukrovím (od maminek) opravdu přišel vhod.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

ČERTOVINY

2. 12. 2016

Jitka Košvancová

Už je zima,už je čas-

Mikuláši mají sraz.....

Takto zněla první slova připravené básničky pro Mikuláše. Nezapomněl na nás ani tento rok a přivedl si s sebou i čerty a anděla. Některé děti pochválil, jiné zas pokáral, ale žádné nám ve třídě po jejich odchodu nechybělo....

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Projektový den - PŘÁTELSTVÍ

26. 10. 2016

Jitka Košvancová

Náš první projektový den ve třetí třídě jsme věnovali tématu Přátelství. Již první slova z písně stejného názvu nás utvrdila, že přátelství je někdy víc než láska...

V průběhu celého dne se děti snažily vyjádřit, jaké vlastnosti má kamarád. Pracovní listy byly zaměřeny na přátelské vztahy ve třídě. Hra "vstáváme společně" nás přesvědčila, jak je potřeba se umět o druhého opřít a mít v něj důvěru, stejně jako v kamarádství.

Ve skupinách pak vytvářely postavu kamaráda, který byl vyroben z různých druhů materiálu (vlny, látky, přírodniny,...). Během této práce se nejvíce ukázalo, jak je důležité spolupracovat a jak je těžké občas přemýšlet o svých dobrých kamarádech. Nakonec kolem svého nového vysněného kamaráda žáci napsali všechny povahové vlastnosti, které by měl mít.

Všichni jsme si uvědomili, že když se nám podaří najít dobré kamarády, může nás jejich přátelství provázet celý život....

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Naše třídní pravidla

16.9.2016

Jitka Košvancová

1. Navzájem si pomáháme

2. Plníme své povinnosti

3. O přestávce odpočíváme,svačíme....běhat budem venku

4. Známe kouzelná slůvka: PROMIŇ

                                            PROSÍM

                                            DĚKUJI

                                            

 

DŮLEŽITÁ  PODZIMNÍ  DATA

 16.9.2016

Jitka Košvancová

28.9. 28.10. 17.11. - státní svátky

26.10. - 27.10. - podzimní prázdniny

2.11. - projektový den

15.11. - třídní schůzky

 

 

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek