Třída 3.B

Výlet do Ratibořic

12.6.2018

Ivana Kábrtová

A je tu 12.červen - den našeho školního výletu. Ráno jsme se za deště sešli na nádraží a všichni jsme si přáli, aby už konečně přestalo pršet. Naše přání bylo vyslyšeno a v Ratibořicích již nepršelo, dokonce občas na nás vykouklo sluníčko.Nejdříve jsme šli za panem mlynářem do Rudrova mlýna, potom za babičkou na Staré Bělidlo a pak zase zpátky ke mlýnu na párek v rohlíku. Po obědě jsme měli domluvenou návštěvu u paní kněžny, která nás provedla po svém zámku a seznámila nás i se svou schovankou Hortensií. Protože jsme byli hodní, zahrála nám Hortensie na klavír svoji skladbičku, kterou právě nacvičovala na ples. Nakonec výletu jsme nakupovali ve stáncích se suvenýry drobné pozornosti pro rodiče i sebe ( to se nám moc líbilo ). Domů z výletu jsme se vraceli spokojeni, protože se výlet vydařil.

Olympijský víceboj

2.5.2018

Ivana Kábrtová

V pondělí 30.dubna se konal na 1.stupni projekt Olympijský víceboj, při kterém jsme opět jako v loňském roce, dokazovali své síly v osmi disciplínách. Fotografie vám přiblíží naše snažení.

Jarní výstava

27.4.2018

Ivana Kábrtová

Ve dnech 23.4. - 26.4. se uskutečnila ve vestibulu městské knihovny výstava "Ptačí svět", na které se podílela i naše třída. Prohlédněte si fotografie.

Konec plaveckého výcviku

10.4.2018

Ivana Kábrtová

V úterý 10. dubna jsme naposledy jeli do bazénu.V poslední hodině plavání jsme předvedli, co jsme se naučili. Každý uplaval podle svých sil co nejdelší úsek a nakonec byly plavecké závody, rozdělené do dvou kategorií: Plavání s pomůckami a plavání bez pomůcek. První tři z každé kategorie si můžete prohlédnout v závěru naší fotogalerie. Plavecká škola se s námi rozloučila "mokrým vysvědčením" a my jsme slíbili, že budeme přes léto trénovat a ve čtvrté třídě se do bazénu zase vrátíme.

Plavecký výcvik

22. 3. 2018

Ivana Kábrtová

V letošním školním roce mají žáci třetích tříd v rámci tělocviku 9 lekcí plavání. Plavecký výcvik se nám chýlí ke konci ( naposledy 10.4.), můžete tedy nahlédnout díky fotografiím do hodin plavání.

Konzultační schůzky

4. 1. 2018

Ivana Kábrtová

V úterý 9.1.2018 se koná konzultační schůzka podle rozpisu, který mají žáci v úkolníčku. Těším se na společné setkání s Vámi i dětmi.

4. 1. 2018

Ivana Kábrtová

Na pátek 22.12. jsme se všichni moc těšili. Poslední tři hodiny byla ve třídě vánoční besídka. Začali jsme koledou Štědrý večer nastal, a pak si někteří připravili vánoční písničky nebo vtipy. Zaujala nás vánoční soutěž " 10 vteřin a dost! ", a potom jsme si povídali o vánočních zvycích,některé jsme si i předvedli. Nakonec jsme si rozbalili dárky z tomboly, popřáli si krásné Vánoce a příjemně naladěni jsme se rozloučili se školou na 10 nádherně sladkých voňavých vánočních dní.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Blíží se Vánoce

13. 12. 2017

Ivana Kábrtová

Pátek 22. 12. je poslední školní den před vánočními prázdninami.Budeme se učit podle rozvrhu první dvě hodiny a potom si ve třídě uděláme vánoční besídku. Prosíme maminky, aby poslaly vzorek vánočního cukroví jako ochutnávku. Každý přinese zabalený dárek v hodnotě 50 Kč do naší vánoční tomboly.

Přeji vám všem klidné a pohodové Vánoce a do nového roku 2018 hodně zdraví, štěstí a radosti z vašich dětí.

Škola v novém roce začne ve středu 3. 1. 2018.

Čertoviny

5. 12. 2017

Ivana Kábrtová

V předvánočním čase třídy 1. stupně očekávají návštěvu Mikuláše s čerty a anděly. Letos k nám přišli v pátek 1. prosince. Většina dívek naší třídy je přivítala v andělském oblečení. Mikuláš připomenul, kdo by se měl zlepšit - hlavně v chování a odměnil nás bonbóny.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Třídní schůzka

8.11.2017

Ivana Kábrtová

V úterý 14.11.2017 v 16.30 hod. se koná třídní schůzka rodičů.

Tento den jdou děti také od 10.00 hod. do Beránku na představení Pipi dlouhá punčocha.

Cirkus Happy Kids

10. 10. 2017

Ivana Kábrtová

V prvním říjnovém týdnu naše škola žila projektem "Cirkus HAPPY KIDS". Žáci naší školy se mohli zapojit do nacvičování cirkusových disciplín a pak vystupovat v opravdové manéži. Z naší třídy se účastnilo 8 dětí. Měli jsme 4 fakíry, 3 akrobatky a 1 chodkyni po laně.

Děkuji všem vystupujícím, kteří za tři dny nacvičili pod vedením cirkusových učitelů překrásný program.