Sportovní kurzy

V letošním roce nás čekají celkem 4 lyžařské kurzy. Co se týče ubytování, je tam jedna nová, druhá tradiční varianta, a také (dnes již můžeme říci také tradiční) italské středisko APRICA pro děti z 8. a 9. tříd ze sportovního režimu.

Termíny jednotlivých kurzů:

  1. 5.-11.1. 2019      7.B, 8.AB, 9.B          chata Deštná Deštné v Orlických horách
  2. 2.-8.2. 2019       7.A, 7.C                    chata PRIM Deštné v Orlických horách
  3. 23.2.-1.3. 2019   6.A, 5.AB                 chata Deštná Deštné v Orlických horách
  4. 8.-13.3. 2019     8.AB, 9.B                  Itálie - APRICA

Ve druhém říjnovém týdnu se uskutečnil poslední ze tří cyklistických kurzů pořádaných ZŠ Náchod – Plhov pro žáky zařazených do režimu s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Nejmladším sportovcům z 5. a 6. tříd se na jeden týden stala útočištěm chata Deštná v Deštném v Orlických horách. Děti zdolaly na 150 horských kilometrů, vyzkoušely si jízdu na bikrosové dráze, soutěžily v míčovém víceboji, adventure golfu nebo horské časovce. Po celý týden se účastníci kurzu mohli radovat z krásného slunečného počasí „babího léta“.20181011 160427


Náš cyklistický kurz, který se konal v obci Havlovice 9. - 14. září, opravdu podařil. Ježdění nás bavilo, i když jsme občas měli nějaké výhrady. Jezdili jsme do kopce i z kopce, po silnici i v terénu. Trasy tedy opravdu nebyly nudné. Mnohokrát se nám naskytl pohled na krásnou krajinu.

Při druhé části sportovního kurzu, která probíhala bez kol, jsme například hráli beach volejbal, tenis, mini golf, jezdili na koloběžkách, nebo jsme skákali na trampolíně. Počasí nám vyšlo a kurz se obešel bez větších pádů a zranění. Jelikož byl tento cyklistický kurz pro deváťáky posledním, chtěli si ho pořádně užít, což se jim povedlo a jeho konec obrečeli.


Již podruhé se mladší žáci ze sedmých tříd vypravili do Havlovic, aby zde mezi 16. a 21. září absolvovali nejen cyklistiku, ale také sportovní hry a sportovní aktivity, na které není jinde vybavení a prostor. A protože počasí opět přálo, mohli jsme využít všeho, co bylo v nabídce sportovního areálu TJ SOKOL Havlovice. Také jsme poznali nové cyklotrasy v bližším a vzdálenějším okolí, navštívili zříceninu hradu Vízmburk s ukázkami „útrpného práva“ a dále pak pískový lom Krákorka.20180917 104727