Sportovní kurzy

Náš cyklistický kurz, který se konal v obci Havlovice 9. - 14. září, opravdu podařil. Ježdění nás bavilo, i když jsme občas měli nějaké výhrady. Jezdili jsme do kopce i z kopce, po silnici i v terénu. Trasy tedy opravdu nebyly nudné. Mnohokrát se nám naskytl pohled na krásnou krajinu.

Při druhé části sportovního kurzu, která probíhala bez kol, jsme například hráli beach volejbal, tenis, mini golf, jezdili na koloběžkách, nebo jsme skákali na trampolíně. Počasí nám vyšlo a kurz se obešel bez větších pádů a zranění. Jelikož byl tento cyklistický kurz pro deváťáky posledním, chtěli si ho pořádně užít, což se jim povedlo a jeho konec obrečeli.


Již podruhé se mladší žáci ze sedmých tříd vypravili do Havlovic, aby zde mezi 16. a 21. září absolvovali nejen cyklistiku, ale také sportovní hry a sportovní aktivity, na které není jinde vybavení a prostor. A protože počasí opět přálo, mohli jsme využít všeho, co bylo v nabídce sportovního areálu TJ SOKOL Havlovice. Také jsme poznali nové cyklotrasy v bližším a vzdálenějším okolí, navštívili zříceninu hradu Vízmburk s ukázkami „útrpného práva“ a dále pak pískový lom Krákorka.


V letošním roce jsme do tohoto kola hraného v Jičíně postoupili bez boje, protože se pro okresní kolo přihlásily jen dvě L školy z okresu Náchod. Připravovali jsme se v rámci hodin tělocviku, a zlepšení bylo vidět postupně na všech borcích. I díky tomu jsme dokázali potrápit vítězné družstvo, a vyhrát s ním alespoň jeden ze tří setů. Poměrně dlouho nás svazovala tréma, kterou jsme setřásli až na konci druhého setu prvního zápasu. Volejbalová kvalita byla nakonec patrná na obou družstvech, která skončila v celkovém pořadí před námi. V konečném součtu jsme nakonec získali 3. místo za dvě porážky a jednu výhru, a přivezli tak bronzový pohár.


     Ve dnech 10.-15. září jsme se po roce vrátili do Havlovic, abychom zahájili školní rok tradičně

sportovně. Odjížděli jsme na kurz s ne zrovna optimistickou předpovědí počasí. Nakonec se

nám déšť jako zázrakem vyhnul, a my mohli v klidu jezdit a využívat krásný sportovníareál za

řekou. V místní jídelně základní školy nám vařili opět výborně, a za to jsme vždycky rádi. I letos

jsme absolvovali kromě krátkých cyklovýletů i celodenní výlet, a znovu přes Jestřebí hory. Po

cestě jsme se zastavili na nejvyšším kopci Jestřebek, vrcholu Žaltman. Poměrně dost foukalo a

bylo zataženo, takže to na dlouhé ani daleké výhledy nebylo. Sportování v areálu jsme si opět

užili, a to i přes nepřízeň počasí, která nám nedovolovala být v tílku jako vloni. Minigolf, gumová

trampolína, stolní tenis a hlavně fotbalpool. To byla novinka, kterou téměř všichni viděli a hráli

poprvé. Takže za rok se sem znovu budeme těšit, je na co.


Vážení rodiče,

do učebního plánu tříd s rozšířenou výukou TV patří i zimní tréninkové soustředění. První z nich absolvují třídy 6.B, 7.A a 7.B na chatě Děštná ("Stavostrojská") v Deštném v OH, a to v termínu 7.-13.ledna 2018 (neděle-sobota). Protože je kurz součástí výuky TV (viz učební plán a "Dohoda mezi rodiči a školou"), děti se omlouvají jen z vážných důvodů. Cena pobytu včetně vleků a dopravy nepřesáhne částku 3.600Kč.

Budeme vybírat zálohu na pobyt 2.000Kč do pátku 1.prosince 2017, doplatek 1.600Kč následně do 22.prosince 2017. Výcvik děti absolvují na sjezdových lyžích nebo snowboardu a na běžkách. Běžecký set je možné ve škole zapůjčit za 120Kč.

Veškeré potřebné dokumenty k odevzdání je možné si stáhnout na našich webových stránkách v sekci "Ke stažení" - Sportovní dokumenty.


Druhý z letošních zimních kurzů proběhne v termínu 13.-19.ledna (sobota - pátek) 2018, a to na chatě Deštná v Orlických horách. Děti jej absolvují na sjezdových a běžeckých lyžích. Poplatek za týdenní půjčení běžkového setu je 120Kč. Cena pobytu včetně vleků a dopravy je 3.600Kč. Protože je kurz součástí výuky TV (viz učební plán a "Dohoda mezi rodiči a školou"), děti se omlouvají jen z vážných důvodů.

Veškeré potřebné dokumenty k odevzdání je možné si stáhnout na našich webových stránkách v sekci "Ke stažení" - Sportovní dokumenty.


Vážení rodiče,

do učebního plánu tříd s rozšířenou výukou TV patří i zimní tréninkové soustředění. Posledním z nich je kurz pro třídy 8.B a 9.A, které absolvují zimní lyžařský kurz na chatě Děštná ("Stavostrojská") v Deštném v OH, a to v termínu 17.-23.února 2018 (sobota-pátek). Protože je kurz součástí výuky TV (viz učební plán a "Dohoda mezi rodiči a školou"), děti se omlouvají jen z vážných důvodů.Cena pobytu včetně vleků a dopravy nepřesáhne částku 3.600Kč.

Budeme vybírat zálohu na pobyt 2.000Kč do pátku 1.prosince 2017, doplatek 1.600Kč následně do 9.února 2018. Výcvik děti absolvují na sjezdových lyžích nebo snowboardu a na běžkách. Běžecký set je možné ve škole zapůjčit za 120Kč.

Veškeré potřebné dokumenty k odevzdání je možné si stáhnout na našich webových stránkách v sekci "Ke stažení" - Sportovní dokumenty.

                                                                                                          Vladimír Honzů

                                                                                                          Ředitel školy


Itálie – Aprica 10.-15.3.2017

     Po dvou letech jsme se vrátili do našeho osvědčeného střediska Aprica v Itálii, 1000km od domova. Tentokrát bylo ubytování v jiném hotelu, ale jen o 50m vedle (o 50m blíže ke kabinceJ ). Jídla bylo dost, takže pouze někteří museli ukojit svůj nekonečný hlad a žízeň v italských „potravinách“. Cesta tam byla dlouhá, ale nezlomila nás. Sobotní lyžování bylo sice náročnější kvůli zmrzlejším sjezdovkám a omezení kvůli regionálním italským závodům, ale další dny to již bylo na skvělé úrovni-málo lidí, sluníčko, pohoda na lehátku a do toho zajímavé přejezdy mezi sjezdovkami. Celkově dobrá nálada, spokojenost se službami a pohodové lyžování mluví pro opakování této akce co nejdříve. Celková únava napomohla tomu, že jsme ulehali spánkem spravedlivých a cestu zpátky jsme spolkli jak sklenici vodyJ


Deštné v Orlických horách 25.2.-3.3. 2017

     Na přelomu února a března jsme se vypravili na naši tradiční lyžařskou základnu-chata Deštná. Přes původní obavy z počasí se na nás usmálo i sluníčko a v dešti jsme lyžovat nemuseli. Sněhu bylo po dešti z předchozího týdne stále ještě dost. Došlo i na lumpárny ve snowparku, kde si někteří vyzkoušeli pár triků a zůstali při tom celí a nezlomeníJ Snowborďáci se naučili základy na sjezdovce na „Na Špičáku“, a mohli tak na „Martě 2“ ukázat v náročnějších podmínkách, jak se jim daří. Lyžníci si vyzkoušeli pár nových věcí na červené sjezdovce, kde byli lepší podmínky pro sjezd a odvážlivci si zkusili i „černou“. A protože nám vařili tradičně moc dobře a hodně, tak nebyl hlad. Také jsme se šli jeden večer podívat na přednášku o pravěku, kde bylo spousta praktických ukázek a předmětů. Dívky zaujal především přednášející, který měl na sobě dobové ošacení. Takže lovu a horám ZDAR!


Lyžařský kurz dětí ve sportovním režimu/sportovní třídy - 7.B, 8.A a 9.B 25.2.-3.3.

Lyžařský kurz 7.B, 8.A

V sobotu 25.února je sraz před školou v 15:45. Návrat je plánován kolem 13 hodiny v pátek 3.března. Nezapomeňte potřebné papíry-bezinfekčnost, seřízení lyží a zdravotní způsobilost(kdo nedal paní uč. Kolářové).

5.1.2017 Jaroslav Štěpán

Tento kurz proběhne od 25.2-3.3.2017 v Deštné v Orlických horách (chata Deštná). Částka 3.500,- je za ubytování, stravu, permanentku, dopravu. Zálohu 1.000Kč vybírají třídní učitelé do konce ledna, doplatek 2.500Kč pak do 10.února. Podrobnější informace dostanete touto cestou 14 dní před odjezdem.

Základní informace k lyžařskému sportovnímu soustředění a lyžařskému kurzu 5.AB, 6.AB + 7.A ve dnech 7.1. – 13.1. 2017.

Zahájení kurzu: dne 7.1.2017 – sraz na parkovišti před školou v 15,00 hod. ,prezentace, předání potvrzení – bezinfekčnost, seřízení vázání.

Odjezd: 15,30 hod.

Příjezd: dne 13.1.2017 okolo 13,15 ke škole.

Ubytování: chata Deštná – Deštné v Orlických horách.

Vybíráme zálohu 3 500,- Kč. Z této zálohy budeme hradit ubytování, stravu, dopravu, jízdné na vleku.

Zálohu je třeba doplatit do odchodu na vánoční prázdniny. Krajní možnost je do středy před odjezdem, tedy 4.1.2017.

Ze soustředění omlouvají opravdu vážné důvody, zdravotní stav. Pokud žáka odhlásite na poslední chvíli, počítejte se storno poplatkem.

Peníze budeme vyúčtovávat po skončení kurzu.

Peníze za půjčení běžeckých kompletů budeme vybírat po skončení kurzu 120,- na týden.

Ostatní podrobné informace, včetně všech potvrzení děti již dostaly na zvláštních listech a měly Vám je předat.

 Zapsal: Jaroslav Smrček, vedoucí kurzu


     První měsíc nového školního roku bývá pro žáky tříd s rozšířenou výukou Tv již tradičně zpestřen tréninkovým soustředěním zaměřeným především na cykloturistiku. Útočištěm pro žáky 8.A a 9.B se tentokrát stal sportovní areál TJ Sokol Havlovice. Účastníci kurzu zdolali v pěti dnech více než 150km a dokonale tak ze sedla jízdního kola prozkoumali okolí Havlovic, Úpice nebo nedalekých Jestřebích hor. Ve sportovním areálu si vyzkoušeli sporty jako tenis, plážový volejbal, minigolf, koloběžky nebo obří nafukovací trampolínu.  


Ve školním roce 2016/2017 jsme pro starší žáky z 8. a 9. sportovních tříd připravili jednu změnu, a to jiné rekreační zařízení. Jedná se o sportovní areál SOKOL Havlovice. Důvodem je nabídnout jinou, neokoukanou lokalitu, jinou kvalitu sportovního vyžití a také nové trasy pro naše cyklovýlety.

Termín této akce je hned z kraje školního roku, a to od 4.-9.září. Podrobnější informace ke kurzu jsou v hlavním menu v položce "Ke stažení"-bezinfekčnost, zdravotní způsobilost, seznam věcí.


 Tato akce proběhne i v letošním školním roce 2016/2017 na našem tradičním místě, a to RZ ASTRA Dlouhé Rzy v Orlických horách. Termín je stanoven na 18.-23.září, jako obvykle neděle až pátek. Cena je 1.350Kč. Potvrzení důležitá pro účast na kurzu najdete v hlavním menu v položce "Ke stažení"-bezinfekčnost, zdravotní způsobilost, seřízení kola, seznam věcí. U kartičky pojištěnce stačí kopie.

Sraz je stanoven v neděli na 15:30 hodin a odjezd v 16 hodin. Návrat jev pátek kolem 13. hodiny ke škole.

 


Naše škola je zapojena do projektu České olympijské nadace.