Třída 5. A

 

Komiks -  Městská knihovna Náchod

23. 1. 2020

Hana Škrabková

V posledním týdnu tohoto pololetí jsme navštívili knihovnu. Vybrali jsme pro svou návštěvu téma týkající se komiksů. Paní knihovnice nás seznámila s historií komiksů a různými druhy, které můžeme v knihovně objevit. V druhé polovině návštěvy jsme si vypracovali pracovní list, začetli se do vybraných komiksů a hodnotili, zda bychom si takový komiks rádi v budoucnu dočetli.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Vánoční besídka

20.12. 2019

Hana Škrabková

Poslední den před Vánocemi patřil naplno vánoční besídce. Vyzkoušeli jsme si několik zvyků, vyrobili svícínky a ozdobu ze šišky. K ochutnávce cukroví nechybělo ani teplé kakao nebo čaj. Koukli jsme se na Vánoční film a samozřejmě nechybělo ani nadělování dárečků.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Čertoviny

6.12.2019

Hana Škrabková

I naši třídu po roce opět navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Užili jsme si to a nechali se pořádně zmalovat. :-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Vystoupení Ledová královna ZUŠ

11. 12. 2019

Hana Škrabková

Před Vánocemi jsme navštívili městské divadlo v Náchodě a podívali se na vystoupení žáků ZUŠ s názvem Ledová královna. Vystoupení bylo moc pěkné, tančilo se, zpívalo i hrálo. Při zpáteční cestě jsme si na památku udělali pár fotografií. :-)

 

Exkurze Hvězdárna HK

21. 11. 2019

Hana Škrabková

Ve čtvrtek 21. listopadu jsme vyrazili spolu s 5.B do Hradce Králové na hvězdárnu, kde jsme se podívali v novém planetáriu na naši Sluneční soustavu a prolétli se i dál do nekonečného vesmíru. Udělali jsme si tak představu o nově probírané látce v hodinách přírodovědy. Nechyběl ani výstup k dalekohledu a povídání o pohybech Země a Měsíce u telluria. Prošli jsme si alespoň kousek planetární a galaktické stezky v okolí hvězdárny, pokochali se pohledem na město a vyrazili zpět ke škole.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Projektový den 17. listopad

15.11. 2019

Hana Škrabková

Netradiční den jsme ve třídě společně zažívali 13. 11. 2019. Tento termín byl vybrán pro celoškolní projekt s názvem Sametový den. Na trička v národních barvách jsme si připevnili trikolóry a snažili jsme se zjistit co nejvíce informací o období vlády jedné strany, železné oponě, Václavu Havlovi, Občanském fóru a hlavně o zlomovém dni naší historie 17. listopadu 1989. Zhlédli jsme několik ukázek a reportáží. Nechybělo ani skupinové tvoření a fotografování naší práce. Jak se nám v tento den dařilo, si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Halloweenské tvoření a  výzdoba třídy

31. 10. 2019

Hana Škrabková

 K tématu Dušiček a Halloweenu jsme tvořili hned několik výkresů, ze kterých postupně vznikala výzdoba třídy a chodby. Můžete se zde přesvědčit, jak se práce se strašidelnou tematikou žákům dařila.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

Cyklistický kurz

7. 10. 2019

Hana Škrabková

Sportovní část naší třídy se v termínu 29.9. - 4.10. zúčastnila v Orlických horách cyklistického kurzu. Počasí se bohužel příliš nevydařilo, byla zima a taky někdy zapršelo. Hlavně, že se všichni vrátili v pořádku.

 

Beseda v knihovně

5. 10. 2019

Hana Škrabková

Během týdne, co byla naše větší část na cyklistickém kurzu, jsme se účastnili besedy s autorkou Danielou Krolupperovou v městské knihovně. Slyšeli jsme mnoho zajímavých a poutavých ukázek z knihy Polštářoví podvodníci a dalších. Kdo měl knížku, mohl si ji nechat dokonce podepsat.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

 Naše pravidla

5. 9. 2019

Hana Škrabková

  • Vzájemně si pomáháme a nasloucháme.
  • Mluvíme slušně a pravdu.
  • Hlásíme se o slovo.
  • Půjčujeme si a v pořádku vracíme.
  • Hlídáme si čas a chodíme včas.
  • Chováme se ohleduplně a bezpečně.
  • Plníme si povinnosti.