Třída 5. A

Lyžařské tréninkové soustředění 5.A a 6.C

Jaroslav Smrček

Před odchodem na vánoční prázdniny bych chtěl poskytnout touto cestou základní informace

k tréninkovému soustředění. Podrobnější info včetně seznamu věcí a potvrzení o seřízení vázání

děti již dostaly na zvláštním listu, který měly doma předat.

Sportovní lyžařské soustředění 5.A a 6.C se koná ve dnech 13.1. - 19.1.2018 na chatě Deštná

v Deštném v Orlických horách. Sraz je 13.1. 2018 ve 12,30 na parkovišti před školou, odjezd 13,00.

Příjezd dne 19.1.2018 kolem 14,00 hod. Začínáme tedy večeří a končíme obědem.

Cena kurzu - vybíráme celkovou částku 3 600,-Kč. Doplatek je třeba uhradit před nástupem na

prázdniny. Cena zahrnuje ubytování, stravu, permanentky na vleky, částku na odměny pro děti.

Posudky o zdravotní způsobilosti od 5.A mám u sebe od podzimu. Zatím neodevzdala M.Nykolajčuk!

Potvrzení o bezinfekčnosti a seřízení vázání budeme vybírat před nástupem na kurz u autobusu.

Důležité:

Běžecké komplety - lyže,boty,hole - můžeme dětem zapůjčit školní, za poplatek 120,- na týden.

Zdraví Vás a hezké Vánoce přeje Jaroslav Smrček.

Projekt Circus Happy Kids

1. 11. 2017

Jaroslav Smrček

První říjnový týden byl na naší škole ve znamení projektu Cirkus Happy Kids. V rámci projektu se děti mohly přihlásit na aktivity spojené s cirkusem. Například - akrobacie, fakíři, kouzelníci, klauni, černé divadlo a další. Zájem byl velký, bylo to pro nás něco nového. Tři dny děti nacvičovaly svá vystoupení pod vedením týmu profesionálních artistů a připravovaly se na závěrečné vystoupení, které bylo bezva a ocenili ho ostatní žáci školy a odpoledne rodiče. Z naší třídy se projektu zúčastnili tito žáci - N. Cvejnová, K. Čtvrtečková, V. Horáková, L. Jelenová, M. Krupičková, A. Paslerová, K. Peroutková, L. Řeháková a K. M. Štěpánová.V průběhu týdne jsme si připravili otázky pro artisty, se kterými děti nacvičovaly a dozvěděli jsme se mnoho zajímavého z prostředí cirkusu. Projekt se vydařil.

Podzimní tréninkové soustředění 5. A a 6. C

2. 10. 2017

Jaroslav Smrček

Ve dnech 23. 9. 2017 - 27. 9. 2017 se uskutečnilo podzimní tréninkové soustředění třídy 5.A a 6.C.

V sobotu jsme vyrazili za deštivého a nevlídného počasí po cyklostezce přes Ostrovy, Peklo, Rzy, Olešnici a Sedloňov do Deštné. Musím pochválit všechny děti za dodržování pravidel bezpečnosti a dobrou jízdu, kterou jsme i za ztížených podmínek dobře zvládli a kolem 14,15 hod dorazili do Deštné, místa našeho soustředění.

Sobotní odpoledne a nedělní dopoledne bylo ve znamení tréninku korfbalu, streetbalu a přehazované. Občas nás déšť zahnal do chaty, ale stanovený program jsme zvládli splnit. V neděli odpoledne jsme si byli projet trasu pondělní horské časovky. Děti se seznámily s délkou a profilem trasy. Pondělní půlden vždy jedna třída závodila na horské časovce a druhá soutěžila v míčovém víceboji jednotlivců a odpočívala. Naše třída 5.A byla odpoledne na vycházce do příjemného prostředí Kozího chlívku, kde jsme relaxovali a dali si něco dobrého.V úterý jsme dohrávali míčové soutěže a odpoledne navštívili lanový park a zkusili lezení na juniorském okruhu. Mnoho dětí zvládlo okruh na výbornou, protože již mají řadu zkušeností s lezením v lanových centrech. Kdo nelezl, mohl se projet na horské koloběžce.

Poslední středeční den jsme dokončili finále míčových her a zahráli si minigolf. Odpoledne jsme vyrazili na zpáteční cestu domů. Kolem 16. hodiny jsme kurz zakončili u naší školy.

Celý kurz hodnotím velmi dobře.Naprostá většina dětí zaslouží pochvalu za velmi dobrý přístup ke sportování a chování na chatě. Věřím, že i jim se náš týdenní pobyt líbil.

Závěrem děkuji všem rodičům, kteří nám pomohli při přepravě zavazadel a doprovodu dětí na kolech, bez Vás by vše bylo mnohem obtížnější. Ještě jednou Díky!

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Podzimní tréninkové soustředění 5.A a 6.C

8. 9. 2017

Jaroslav Smrček

Před podzimním tréninkovým soustředěním bych chtěl rodičům touto cestou poskytnout podrobnější informace.

Tréninkové soustředění tříd 5.A a 6.C proběhne ve dnech 23.9. - 27.9.2017 v Deštné v Orlických horách na chatě Deštná.

Nástup na soustředění dne 23.9.2017 - sraz v 9,00 před školou, zde naložení zavazadel. Děti si povezou pouze malý batůžek s věcmi na cestu. V 9,30 odjezd od školy.

Trasa: Náchod - Ostrovy - Peklo - Rokole - Olešnice - Sedloňov - Deštné.

Začínáme obědem, končíme obědem.

Návrat dne 27.9.2017 ,odjezd z Deštné asi 13,30 příjezd do Náchoda mezi 16. - 17. hodinou.

Bližší podrobnosti na třídní schůzce dne 14.9.

7. 9. 2017

Jaroslav Smrček

Třídní schůzky SRPDŠ se konají dne 14.9.2017 v 16,30 hod.

Na programu je nový systém komunikace EDOOKIT a vyhledávání klasifikace, omlouvání žáků......

Dále budeme mluvit o sportovním podzimním soustředění podrobněji.

Probereme i vybírání peněz na různé akce během roku.