Třída 5. A

Komiks -  Městská knihovna Náchod

23. 1. 2020

Hana Škrabková

V posledním týdnu tohoto pololetí jsme navštívili knihovnu. Vybrali jsme pro svou návštěvu téma týkající se komiksů. Paní knihovnice nás seznámila s historií komiksů a různými druhy, které můžeme v knihovně objevit. V druhé polovině návštěvy jsme si vypracovali pracovní list, začetli se do vybraných komiksů a hodnotili, zda bychom si takový komiks rádi v budoucnu dočetli.

20.12. 2019

Hana Škrabková

Poslední den před Vánocemi patřil naplno vánoční besídce. Vyzkoušeli jsme si několik zvyků, vyrobili svícínky a ozdobu ze šišky. K ochutnávce cukroví nechybělo ani teplé kakao nebo čaj. Koukli jsme se na Vánoční film a samozřejmě nechybělo ani nadělování dárečků.

Čertoviny

6.12.2019

Hana Škrabková

I naši třídu po roce opět navštívil Mikuláš se svým doprovodem. Užili jsme si to a nechali se pořádně zmalovat. :-)

Vystoupení Ledová královna ZUŠ

11. 12. 2019

Hana Škrabková

Před Vánocemi jsme navštívili městské divadlo v Náchodě a podívali se na vystoupení žáků ZUŠ s názvem Ledová královna. Vystoupení bylo moc pěkné, tančilo se, zpívalo i hrálo. Při zpáteční cestě jsme si na památku udělali pár fotografií. :-)

Exkurze Hvězdárna HK

21. 11. 2019

Hana Škrabková

Ve čtvrtek 21. listopadu jsme vyrazili spolu s 5.B do Hradce Králové na hvězdárnu, kde jsme se podívali v novém planetáriu na naši Sluneční soustavu a prolétli se i dál do nekonečného vesmíru. Udělali jsme si tak představu o nově probírané látce v hodinách přírodovědy. Nechyběl ani výstup k dalekohledu a povídání o pohybech Země a Měsíce u telluria. Prošli jsme si alespoň kousek planetární a galaktické stezky v okolí hvězdárny, pokochali se pohledem na město a vyrazili zpět ke škole.

Projektový den 17. listopad

15.11. 2019

Hana Škrabková

Netradiční den jsme ve třídě společně zažívali 13. 11. 2019. Tento termín byl vybrán pro celoškolní projekt s názvem Sametový den. Na trička v národních barvách jsme si připevnili trikolóry a snažili jsme se zjistit co nejvíce informací o období vlády jedné strany, železné oponě, Václavu Havlovi, Občanském fóru a hlavně o zlomovém dni naší historie 17. listopadu 1989. Zhlédli jsme několik ukázek a reportáží. Nechybělo ani skupinové tvoření a fotografování naší práce. Jak se nám v tento den dařilo, si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Halloweenské tvoření a  výzdoba třídy

31. 10. 2019

Hana Škrabková

K tématu Dušiček a Halloweenu jsme tvořili hned několik výkresů, ze kterých postupně vznikala výzdoba třídy a chodby. Můžete se zde přesvědčit, jak se práce se strašidelnou tematikou žákům dařila.

Cyklistický kurz

7. 10. 2019

Hana Škrabková

Sportovní část naší třídy se v termínu 29.9. - 4.10. zúčastnila v Orlických horách cyklistického kurzu. Počasí se bohužel příliš nevydařilo, byla zima a taky někdy zapršelo. Hlavně, že se všichni vrátili v pořádku.

Beseda v knihovně

5. 10. 2019

Hana Škrabková

Během týdne, co byla naše větší část na cyklistickém kurzu, jsme se účastnili besedy s autorkou Danielou Krolupperovou v městské knihovně. Slyšeli jsme mnoho zajímavých a poutavých ukázek z knihy Polštářoví podvodníci a dalších. Kdo měl knížku, mohl si ji nechat dokonce podepsat.

Naše pravidla

5. 9. 2019

Hana Škrabková

• Vzájemně si pomáháme a nasloucháme.
  • Mluvíme slušně a pravdu.
  • Hlásíme se o slovo.
  • Půjčujeme si a v pořádku vracíme.
  • Hlídáme si čas a chodíme včas.
  • Chováme se ohleduplně a bezpečně.
  • Plníme si povinnosti.