Třída 6. A

Školní výlet

22. 6. 2018

Jana Línková

Na začátku června jsme vyrazili na náš společný první školní výlet. Cílem bylo městečko Potštejn a kemp Vochtánka. Počasí nám přálo, a tak když jsme dorazili do kempu a ubytovali se v chatkách, mohli jsme odpočívat na sluníčku, hrát hry a ráchat se v Orlici. Po obědě jsme vyrazili na pěší výlet na hrad Potštejn. Po cestě jsme stihli i zmrzlinu a výborné zákusky v místní cukrárně. Po návratu jsme opékali buřty, soutěžili a hráli hry. Druhý den po snídani jsme si opět užívali vodních hrátek v řece, hráli míčové hry a vymýšleli choreografii na naše vystoupení na školní akademii. A po obědě jsme sbalili spacáky, batohy a spoustu zážitků a hurá na vlak a domů:-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnou zde.

Návštěva na Slovensku - Partizánské

22. 6. 2018

Jana Línková

Na začátku května proběhly výměnné pobyty mezi naší školou a školou ve slovenském městě Partizánské. Nejprve náchodské děti vyjely na dva dny na Slovensko a o týden později nás navšívili kamarádi ze Slovenska u nás v Náchodě. Celá akce byla moc příjemná a kromě nových kamarádství a přátelství jsme si odnesly i nové znalosti a poznatky o sousedním Slovensku a spoustu pěkných zážitů.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Dějepisná exkurze do Všestar

22. 6. 2018

Jana Línková

Koncem dubna vyrazily všechny šesté třídy na jednodenní exkurzi do Centra experimentální archeologie ve Všestarech u Hradce Králové. Celá exkurze byla zaměřena na zopakování učiva pravěku. Děti si prohlédly vnitřní i vnější expozice, zhlédly filmy, poslechly si přednášku s názornými ukázkami a nakonec si i samy vyzkoušely některé zajímavé činnosti - drcení obilí, okopávání políček pravěkými nástroji či vrh oštěpem. Cestu do pravěku jsme si všichni užili!

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Konverzace v angličtině - projekt Jídlo

28. 5. 2018

Alena Macková

Šesťáci ze skupiny paní učitelky Mackové se v rámci předmětu Konverzace v anglickém jazyce pustili do tématu Jídlo. A aby si vyzkoušeli nejen názvy jednotlivých jídel, tak si vytvořili projekt, kde si mohli vymyslet svou vlastní restauraci nebo cukrárnu. A vzali to opravdu svědomitě. Každá restaurace a cukrárna nabízela mnoho reálných obrázků nabízeného menu včetně cen v librách nebo dolarech. Z krásných projektů by si určitě každý vybral nějakou dobrotu. Všem dětem se práce moc povedly a těšíme se na další projekt. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Prosincové akce v naší třídě

4. 1. 2018

Jana Línková

Prosinec v naší třídě byl prodchnut těšením se na Vánoce. Advent jsme si připomínali každotýdenním posezením a povídáním u adventního věnce a pálením svíček. Navštívil nás také Mikuláš. Čerti nás trochu potrápili, ale užili jsme si s nimi i legraci. Poslední školní den před Vánoci jsme si uspořádali malou besídku. Po příjemné procházce na zámek jsme nepohrdli teplým čajem a cukrovím. A pak už nás čekal stromeček a pod ním kupa dárků:-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Adaptační pobyt v Broumově

30. 10. 2017

Jana Línková

V první půlce října jsme strávili tři společné dny v příjemném prostředí broumovského kláštera. Program jsme měli nabitý, počasí nám přálo, co víc si přát. A tak jsme si zahráli na filmaře - zkusili si práci s kamerami a pokusili se natočit své první krátké "filmy", toulali jsme se nádhernou podzimní přírodou v okolí Hvězdy, pozorovali jsme dalekohledy ale i pod lupou obyvatele místních lesů, soutěžili jsme, tvořili ve skupinách, povídali si a smáli se, hráli jsme na nástroje, zpívali a tančili, ale hlavně jsme se více poznali. Troufáme si říci, že už teď, na počátku šesté třídy, jsme kamarádi!

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Pravidla naší třídy

2.10. 2017

Jana Línková

Hned první den školy a následně při hodinách etické výchovy jsme se bavili o pravidlech, která by mohla pro letošní školní rok platit v naší třídě. Nakonec se nám nejvíce líbila tato:

  1. Jsme kamarádi.
  2. Říkáme si jménem.
  3. Zkoušíme nové věci.
  4. Následujeme své sny.
  5. Uklízíme po sobě.