Třída 6. A

Školní výlet

Jana Línková

Na začátku června jsme vyrazili na náš společný první školní výlet. Cílem bylo městečko Potštejn a kemp Vochtánka. Počasí nám přálo, a tak když jsme dorazili do kempu a ubytovali se v chatkách, mohli jsme odpočívat na sluníčku, hrát hry a ráchat se v Orlici. Po obědě jsme vyrazili na pěší výlet na hrad Potštejn. Po cestě jsme stihli i zmrzlinu a výborné zákusky v místní cukrárně. Po návratu jsme opékali buřty, soutěžili a hráli hry. Druhý den po snídani jsme si opět užívali vodních hrátek v řece, hráli míčové hry a vymýšleli choreografii na naše vystoupení na školní akademii. A po obědě jsme sbalili spacáky, batohy a spoustu zážitků a hurá na vlak a domů:-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnou zde.

Návštěva na Slovensku - Partizánské

Jana Línková

Na začátku května proběhly výměnné pobyty mezi naší školou a školou ve slovenském městě Partizánské. Nejprve náchodské děti vyjely na dva dny na Slovensko a o týden později nás navšívili kamarádi ze Slovenska u nás v Náchodě. Celá akce byla moc příjemná a kromě nových kamarádství a přátelství jsme si odnesly i nové znalosti a poznatky o sousedním Slovensku a spoustu pěkných zážitů.

Dějepisná exkurze do Všestar

Jana Línková

Koncem dubna vyrazily všechny šesté třídy na jednodenní exkurzi do Centra experimentální archeologie ve Všestarech u Hradce Králové. Celá exkurze byla zaměřena na zopakování učiva pravěku. Děti si prohlédly vnitřní i vnější expozice, zhlédly filmy, poslechly si přednášku s názornými ukázkami a nakonec si i samy vyzkoušely některé zajímavé činnosti - drcení obilí, okopávání políček pravěkými nástroji či vrh oštěpem. Cestu do pravěku jsme si všichni užili!

Konverzace v angličtině - projekt Jídlo

28. 5. 2018

Alena Macková

Šesťáci ze skupiny paní učitelky Mackové se v rámci předmětu Konverzace v anglickém jazyce pustili do tématu Jídlo. A aby si vyzkoušeli nejen názvy jednotlivých jídel, tak si vytvořili projekt, kde si mohli vymyslet svou vlastní restauraci nebo cukrárnu. A vzali to opravdu svědomitě. Každá restaurace a cukrárna nabízela mnoho reálných obrázků nabízeného menu včetně cen v librách nebo dolarech. Z krásných projektů by si určitě každý vybral nějakou dobrotu. Všem dětem se práce moc povedly a těšíme se na další projekt.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Prosincové akce v naší třídě

4. 1. 2018

Jana Línková

Prosinec v naší třídě byl prodchnut těšením se na Vánoce. Advent jsme si připomínali každotýdenním posezením a povídáním u adventního věnce a pálením svíček. Navštívil nás také Mikuláš. Čerti nás trochu potrápili, ale užili jsme si s nimi i legraci. Poslední školní den před Vánoci jsme si uspořádali malou besídku. Po příjemné procházce na zámek jsme nepohrdli teplým čajem a cukrovím. A pak už nás čekal stromeček a pod ním kupa dárků:-)

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Adaptační pobyt v Broumově

30. 10. 2017

Jana Línková

V první půlce října jsme strávili tři společné dny v příjemném prostředí broumovského kláštera. Program jsme měli nabitý, počasí nám přálo, co víc si přát. A tak jsme si zahráli na filmaře - zkusili si práci s kamerami a pokusili se natočit své první krátké "filmy", toulali jsme se nádhernou podzimní přírodou v okolí Hvězdy, pozorovali jsme dalekohledy ale i pod lupou obyvatele místních lesů, soutěžili jsme, tvořili ve skupinách, povídali si a smáli se, hráli jsme na nástroje, zpívali a tančili, ale hlavně jsme se více poznali. Troufáme si říci, že už teď, na počátku šesté třídy, jsme kamarádi!

Pravidla naší třídy

2.10. 2017

Jana Línková

Hned první den školy a následně při hodinách etické výchovy jsme se bavili o pravidlech, která by mohla pro letošní školní rok platit v naší třídě. Nakonec se nám nejvíce líbila tato:

1. Jsme kamarádi.
  2. Říkáme si jménem.