+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Škola v přírodě

8.6.2017

Ivana Kábrtová

Ve dnech 29.5.-2.6.2017 byla naše třída ve škole v přírodě v Orlických horách na chatě Jurášce. Užili jsme si tam 5 krásných prosluněných dnů - důkazem jsou fotografie níže.

Ráda bych pochválila všechny děti, protože byly šikovné, hodné a statečné.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Klíčování

30. 1. 2017

Ivana Kábrtová

V pondělí 30.ledna jsme byli pozváni do městské knihovny na program pro druháčky, který byl nazvaný Klíčování. Dozvěděli jsme se, že klíčem ke knihám je naše čtení a my již trochu číst dovedeme. Každý z nás řekl paní knihovnici, kolik knížek již přečetl. Dále jsme si hráli s písmeny, vyjadřovali dané písmeno polohou svého těla, luštili rébusy a poslouchali pohádku tety Severýny ze Severního pólu. Nakonec každý na čtvrtku namaloval určené písmeno a k němu vymyslel co nejvíce slov začínajících daným písmenem. Paní učitelka namalovala titulní list a vytvořili jsme Abecedníček. Za odměnu jsme dostali sešitek Klíčování, kam si budeme zapisovat přečtené knížky. Na cestu jsme dostali větrový bonbon od tety Severýny. Dopoledne v knihovně se nám moc líbilo.

9. 1. 2017

Ivana Kábrtová

Dne 22. 12. 2016 poslední den před vánočními prázdninami jsme měli ve třídě vánoční besídku. Každý si přinesl cukroví, které už maminky napekly a dárek pro kamaráda do vánoční tomboly. Začali jsme koledou Štědrý večer nastal a pak jsme si vyzkoušeli některé vánoční zvyky, například krájení jablíčka, pouštění svíček ve skořápkách, házení střevícem (bačkorou). Každý řekl u stromečku vánoční básničku, kterou se naučil a ochutnávali jsme cukroví. Nakonec jsme si rozbalili vánoční dárečky z tomboly a popřáli si krásné Vánoce.

ČERTOVINY

2. 12. 2016

Ivana Kábrtová

V pátek k nám po roce opět zavítala návštěva z nebes a pekla. Mikuláš s andělem a čerty odměnili hodné děti bonbóny, zlobivější děti uhlím a nakonec všem dali mandarinky. Slíbili jsme jim, že budeme celý příští rok hodní a ve škole se budeme snažit mít hezké známky.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Projektový den - Můj svět

2. 11. 2016

Ivana Kábrtová

Ve středu 2.listopadu jsme měli projektový den zaměřený na etickou výchovu. Cílem bylo, aby si každý žák uvědomil svoji vlastní hodnotu a učil se, vážit si sám sebe.

Začali jsme hrou v kruhu "Kdo chybí"- uvnitř kruhu pod prostěradlem byl schovaný jeden žák a ostatní měli uhodnout, kdo to je.

Dál jsme pracovali ve skupinkách - každý na list papíru o sobě napsal jaký je, co rád dělá a co umí. Potom jsme si svoje práce navzájem přečetli a porovnali. Na závěr této části každý nakreslil svůj autoportrét a pod něj složil o sobě krátkou básničku.

V závěru projektového dne jsme si zasoutěžili a zahráli několik zajímavých her.

Pohádkový les

29. 9. 2016

Ivana Kábrtová

V úterý 27.9. naše třída přijala od Evangelické akademie v Náchodě pozvání do Pohádkového lesa se zaměřením na putování za zvířátky do ZOO. Na startu u hájovny v Montaci nás přivítali studenti akademie. Byli převlečeni za různá zvířátka a nejprve si s námi zatancovali a prověřili naši obratnost. Pak jsme se rozdělili do čtveřic a postupně jsme vyráželi na fáborky označenou trasu. Po trase nám "zvířátka" zadávala úkoly, které jsme výborně plnili a ještě jsme se o zvířátkách dozvěděli hodně zajímavého. Cestou jsme také dostali sladkou odměnu a v cíli jsme byli všichni pochváleni. Pak následovala svačina u stánku Primátor, a protože bylo krásné počasí, udělali jsme si ještě procházku na Náchodský zámek, kde jsme si prohlédli nádvoří a zahradu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek