Třída 2.B

Výlet do Častolovic

10. 6. 2 019

Irena Vítková

Minulý pátek jsme byli na výletě v Častolovicích. Program obsahoval prohlídku zámku, zámecké minizoo a obory, dobové sportovní soutěže i ukázky střelby historickými zbtaněmi. I přes výluku si myslím, že se nám výlet vydařil. Děli byly perfektní a snad si to užily. Pro mě osobně to byl jeden z nejlepších výletů. Jen pan průvodce na zámku nedokázal zodpovědět všechny dotazy našich zvídavých dětí.

21. 12. 2018

Irena Vítková

A několik fotografií z vánoční besídky.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Mikuláš s čerty

12. 12. 2018

Irena Vítková

Minulou středu u nás byly "čertovské hrátky". Tentokrát perfektní, Mikuláš byl dostatečně autoritativní a čerti vyhrožovaly právě tak akorát,aby se děti nebály, ale aby nebyli pro legraci.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektový den

7. 11. 2018

Irena Vítková

Ve středu 7. listopadu jsme si zkusili náš první projektový den vůbec. Celý projekt byl zaměřen na 100. výročí vzniku naší republiky. Dozvěděli jsem se jak republika vznikla, jaké měla hranice,národy, dobové oblečení a některé významné osobnosti té doby - vše hravou formou. Celým projektem nás provázelo heslo TGM nebát se - nelhat - nekrást. K tomu byly zaměřené naše aktivity. Pro představu přikládám několik fotografií.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Čtenářská dílna

4. 10. 2018

Irena Vítková

Ve 2. třídě jsme v hodině čtení zařadili čtenářskou dílnu. Není to jen o čtení, děti zde pracují ve dvojicích (seznámení se svou knihou), dostávají čtenářský úkol (dobrovolná  prezentace úkolu v komunitním kruhu). A pohodlné čtení vleže, klečíc..jak je jen napadne je také určitě velkou motivací. Učí se nejen číst,mluvit před ostatními,ale také naslouchat. Pro vaši lepší představu vkládám několik fotografií.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.