+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Pohádkový les

12. 6. 2017

Jana Línková

Naše třída si letos pro děti z prvního stupně naší školy připravila na 1. června Pohádkový les.  Počasí nám přálo, děti byly hodné a máme pocit, že se nám tahle malá oslava Dne dětí vydařila:-)

Obhajoby závěrečných prací

11. 5. 2017

Jana Línková

Dne 9. 5. naše třída obhajovala závěrečné práce. Byl to den dlouho očekávaný, slavnostní, ale také plný nervozity a obav. Nakonec jsme práce úspěšně obhájili a završili tak několikaměsíční úsilí a práci.

Projektový den

11. 5. 2017

Jana Línková

Na začátku května proběhl na naší škole druhý projektový den. Naše třída se celý den zabývala pojmy jako je přátelství a láska. Řešili jsme mezilidské vztahy, city, emoce, porovnávali jsme lásku s přátelstvím, řešili jsme, co je pravá láska a přátelství. V duchu lásky a přátelství jsme se k sobě také chovali:-)

Důležitá jarní data

30. 3. 2017

Jana Línková

Během měsíce dubna a května nás čeká několik důležitých termínů a akcí. Mimo jiné tyto:

7. 4. - odevzdání závěrečných prací

11. 4. - konzultační rodičovské schůzky od 15.30 hod. (termíny jednotlivých konzultací budou upřesněny)

12. 4. - přijímací zkoušky

13. - 17. 4. - Velikonoce (prázdniny)

19. 4. - přijímací zkoušky

1. 5. a 8. 5. - státní svátky (volno)

2. a 3. 5. - sběr papíru (kontejner na dvoře školy)

9. 5. - obhajoby závěrečných prací

11. 5. - divadelní představení: Romeo, Julie a tma

23. 5. - rodičovské schůzky

Olympiáda v anglickém jazyce

27. 1. 2017

Jana Línková

V letošním školním kole olympiády v anglickém jazyce zvítězila naše spolužačka Vanesa Čisárová. Taktéž postupuje do kola okresního. Vaneso, blahopřejeme!!!

11. 1. 2017

Jana Línková

Před vánočními prázdninami jsme se rozhodli strávit celý 22. prosinec společně. Ranní hodiny jsme vyplnili soutěžením, hrou Aktivity a pojídáním cukroví. Pravé zimní počasí nás ale vylákalo ven. Procházka zasněženým městem byla příjemná, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme se ohřáli v kavárně nad čokoládou a pečeným čajem. Před polednem jsme si ještě prohlédli nádherný betlém v kostele svatého Vavřince a milý pan kostelník nás nechal přesně ve dvanáct hodin rozeznít zvon nad |Náchodem. Byl to neopakovatelný zážitek. Správně vánočně naladěni jsme se rozešli vstříct nejkrásnějším svátkům v roce:-)

Výtvarná výchova

11. 1. 2017

Jana Línková

Letošní podzim jsme při výtvarné výchově zasvětili malbě a kresbě zátiší. Naším pracovním náčiním byl uhel a posléze temperové barvy. Jak jsme se s poměrně náročným zadáním popasovali, posuďte sami:-)

Předvánoční týden

18. 12. 2016

Jana Línková

V pondělí 19. 12. navštívíme večerní divadelní představení Čtyřlístek v Hradci Králové. (dobrovolníci)

Ve středu 21. 12. navštívíme během prvních dvou vyučovacích hodin výstavu Monarchie v Městském muzeu v Náchodě. Vstupné 15,-.

Ve čtvrtek 22. 12. si uděláme vánoční program ve třídě (hry, soutěžě, cukroví:-) a poté vyrazíme na prohlídku betléma v kostele sv. Vavřince.

Návrat do školy v novém roce je v ÚTERÝ 3. 1. 2017!!!

Příjemné a klidné prožití vánočních svátků, hodně štěstí a zdraví v novém roce!

Sběr papíru

11. 10. 2016

Jana Línková

Ve dnech 19. a 20. 10. se koná již tradiční sběr papíru ke škole.

Počítá se každý kilogram:-)

Exkurze do Prahy ZRUŠENA!!!

11. 10. 2016

Jana Línková

Z důvodu velké nemocnosti žáků byla čtvrteční exkurze do Prahy zrušena. Žáci ji absolvují v náhradním ternímu.

Podzimní exkurze do Prahy

6. 10. 2016

Jana Línková

Ve čtvrtek 13.10. pojedeme do Prahy. Navštívíme Parlament České republiky a dále si prohlédneme centrum Prahy (Malá Strana, Hradčany, Staroměstské náměstí, atd.)

sraz, odjezd: 6:45 vlakové nádraží v Náchodě

příjezd: 18:55 vlakové nádraží v Náchodě

S sebou: jídlo a pití na celý den, kapesné dle uvážení, pohodlná obuv a oblečení na celodenní pobíhání Prahou, deštník (pláštěnka)

Cena: 300,-

Monolog pohovky

14. 9. 2016

Vanesa Čisárová

Jsem v krabici. Nic nevidím a jsem snad na sto dílů. Najednou krabici někdo otevírá a začne mě tahat ven. Jsem položená na zem ia někdo mě začíná dávat dokupy. Chvílemi to bolí, protože mi dávají některé části na poprvé špatně. Pak už dělají vše, jak má být. Cítím se víc a víc živá. S povlakem je to sranda, strašně mě lechtá, když mi ho oblékají. Jsem totiž lechtivá, a to hodně.

Už jsem složená a sedí na mně první lidé. Úžasný pocit, když víte, že k něčeme jste. Místo, kde stojím, je docela útulné. Strašně ráda poslouchám rozhovory těch lidí okolo. Zatím se ke mně chovají hezky. Doufám, že to tak bude i nadále.

První dny ve škole

12. 9. 2016

Jana Línková

Letošní školní rok jsme započali v komorním složení  - třída 9. A čítá pouhých 16 žáků. Doufám, že děti využijí toho, že se jim učitelé mohou v tomto počtu  individuálně věnovat na sto procent, školní rok si užijí a zároveň se toho mnoho naučí a dobře se připraví k vykročení na střední školy. Doufám, že tento školní rok v naší třídě bude naplněný pouze a jenom pozitivní atmosférou, abychom na něho mohli v závěru vzpomínat jen v tom nejlepším:-)

A ještě pár fotografií pro začátek:-)

Důležitá podzimní  data

12. 9. 2016

Jana Línková

13. 9. - rodičovské schůzky (17.00)

28.9., 28.10., 17.11. - státní svátky

26. 10. - 27. 10. - podzimní prázdniny

2. 11. - projektový den

15. 11. - třídní schůzky (čas bude upřesněn)

Naše třídní pravidla

8.9.2016

1. Vzájemně si pomáháme.

2. Chováme se jako DEVÁŤÁCI (samostatnost, respekt, jít příkladem)

3. Učíme se pro sebe - ne pro ostatní.

4. Dodržujeme pravidla.

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek