Třída 9. A

BĚH DO ZÁMECKÝCH SCHODŮ

3. 11. 2017

Alena Macková

Dnešní den byl pro 9. A úspěšný. Již tradičně se naše škola účastnila závodu "Běh do zámeckých schodů", kde 5 dětí vybojovalo 1. místo. Pochvala patří Nikole, Lucii, Richardovi, Pepovi a Pavlovi, kteří vynaložili všechny své síly a odměnou za úžasný výsledek jim byl putovní pohár starosty města Náchoda. Pavel zároveň zaběhl nejlepší čas (06:06:86) v kategorii "C" a získal tak i zlatou medaili. Odměnou účastníkům byl krásný a vynikající dort. Všem závodníkům gratulujeme a děkujeme za sportovní reprezentaci školy.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ "THE ACTION NEW GENERATION"

2. 11. 2017

Alena Macková

V tomto týdnu jsme se vydali do Beránku, abychom zhlédli multimediální představení o bezpečnosti silničního provozu. Vyslechli jsme skutečné příběhy lidí, kteří pracují v záchranných sborech. Hasič, policista i záchranář se s námi podělili o smutné příběhy lidí, jejichž životy byly předčasně ukončeny při tragických autonehodách a dozvěděli jsme se, že i pro ně je taková práce velmi psychicky náročná. V závěru jsme si vyslechli skutečný příběh bývalého motorkáře, který je díky jedné mladistvé chybě už navždy připoután k invalidnímu vozíku. Na toto téma jsme ještě vedli v hodině diskusi, abychom si uvědomili, jak je důležité bezpečné chování na silnicích.

RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

Alena Macková

Rodičovská schůzka se uskuteční v úterý 14. 11. 2017 od 17.00 ve třídě 9. A.

SBĚR PAPÍRU

Alena Macková

Sběr papíru ke škole proběhne ve dnech 6. a 7. listopadu. Žáci si na papír napíší, kolik kg přinesli a odevzdají třídní učitelce.

MULTIMEDIÁLNÍ PŘEDSTAVENÍ

Alena Macková

Zítra (1. 11.) se naše třída vydá do divadla Beránek na multimediální představení "The Action New Generation". Budeme odcházet v 10.30 a návrat bude kolem 12.00. Děti si nemusí na tuto dobu brát učení. Po návratu do školy pokračují dle výuky.

NÁVŠTĚVA PRACOVNÍHO ÚŘADU

30. 10. 2017

Alena Macková

V říjnu jsme se vydali na besedu na Úřad práce v Náchodě.

SPORTOVNÍ ÚSPĚCH ELIŠKY

30. 10. 2017

Alena Macková

A máme tu dalšího vynikajícího sportovce. Eliška se zúčastnila běhu Hronov - Náchod a doběhla s úžasným časem 49:42. Gratulujeme, Eliško.

CIRKUS "HAPPY KIDS"

10. 10. 2017

Alena Macková

Na začátku října přijel do naší školy cirkus "Happy Kids". Jednalo se o projekt, kam se mohly děti přihlásit a po celý týden tak "ochutnávat" život v cirkuse. Nabízeno bylo několik disciplín, např. žongléři, fakíři, kouzelníci, tanečnice a akrobati. Děti se tak mohly stát hvězdami manéže a v závěru týdne předstoupit před své rodiče a předvést, co všechno se za týden naučily pod vedením cirkusových umělců. V závěru týdne se pak děti zúčastnily diskuse, kde se od cirkusáků dozvěděly, jak se vlastně v takovém cirkuse žije.

A jak to vidí deváťáci?

Adéla P.:

V cirkusu „Happy Kids“ jsem vystupovala u akrobatů. Byl to super pocit se na týden vžít do role dětí, které vyrůstaly v cirkusu. Myslím si, že děti z cirkusu to opravdu nemusí mít vždy lehké naučit se sestavy a vše okolo toho. Náš trenér se jmenoval Ludvík. Byla s ním strašná sranda, ale hlavně nás naučil i některé věci, které v tomto cirkusu běžně dělají. Na jednu stranu bylo také fajn, když jsme mu předvedli to, co jsme uměli my a on nám třeba i s tím poradil, jak to ještě vylepšit. Naše první vystoupení pro školu bylo super v tom, že i když jsme měli strach z toho, že to bude strašný, tak to bylo super. A podpora od spolužáků byla obdivuhodná. Ta další představení jsme si hodně užívali, byla to sranda. Myslím si, že to byl super týden a jsem ráda, že jsem si mohla něco takového zkusit. Celý tým Happy Kids byl strašně fajn. Opravdu to jsou super lidé a hlavně obdivuju, že to se mnou a Luckou vydrželi.

Aneta M.:

Nejlepší bylo úvodní vystoupení. Po vystoupení se rozdělovalo do skupin. Tak jsem se dostala od kouzelníků k žonglérům. Druhý den byl trénink. Ze začátku mě to nebavilo, ale po přejití na jinou disciplínu mě to bavit začalo. Třetí den jsme secvičili, jak půjdeme po sobě a další den už byla generálka. Na tu se přišla podívat celá škola, což vedlo k nervozitě. Ve čtvrtek odpoledne se vystupovalo lépe, neboť tam nebyl nikdo, kdo by mě znal. V pátek tam byla mamka. Vystupování bylo fajn až na to, že jsem to párkrát pokazila. To mi však nevadí, neboť i tak jsem si to užila.

VÝZDOBA TŘÍDY

7. 10. 2017

Alena Macková

Ve výtvarné výchově pod vedením paní učitelky Novákové vznikají krásné malby.

CYKLISTICKÝ KURZ

7. 10. 2017

Alena Macková

Děti ze sportovního režimu se na začátku září vydaly na cyklistický kurz do Havlovic. I přes nepřízeň počasí se nám podařilo každý den sednout na kolo a během celého týdne tak najet přes 120 km. Nechybělo ani využití sportovního areálu a celodenní výšlap na Odolov.

NAŠE TŘÍDNÍ PRAVIDLA

30. 9. 2017

• nasloucháme si
  • zdravíme
  • respektujeme se
  • jdeme příkladem mladším
  • šikana do naší třídy nepatří
  • dodržujeme naše pravidla

RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

4. 9. 2017 Alena Macková

Rodičovská schůzka se uskuteční ve čtvrtek 7. 9. 2017 od 17.00 ve třídě 9. A.

A JDEME DO DEVÁTÉ TŘÍDY

4. 9. 2017

CYKLISTICKÝ KURZ

1. 9. 2017 Alena Macková

Cyklistický kurz se bude konat v Havlovicích v termínu od neděle 10. 9. do pátku 15. 9. Bližší informace včetně potřebných dokumentů naleznete v emailu, případně zde na stránkách v sekci KE STAŽENÍ - SPORTOVNÍ DOKUMENTY.

ZAČÁTEK ŠKOLNÍHO ROKU

26. 8. 2017

Alena Macková

Všechny své žáky srdečně zdravím v novém školním roce, který začíná v pondělí 4. 9. Ať se Vám daří a studium Vás baví.

ORGANIZACE 4. 9.

Začátek v 8.00.

S sebou:

- přezůvky

- svačinu, pití

- klíče od šatní skříňky

- psací potřeby a papír

- čip na oběd

SCHŮZKY SRPDŠ

07.09.2017 (společné od 17.00)

14.11.2017 (společné)

9.1.2018 (konzultace)