+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Sportovní soutěže

Matematický KLOKAN 2017 kategorie Cvrček

V matematický soutěži KLOKAN 2017 kategorie Cvrček žáků 2.a 3. tříd se nejlépe umístili Petr Zlámal, Daniel Matjaš a Jan Máslo.

Okresní kolo ve volejbalu starších žáků kategorie H IV a D IV

Červený Kostelec 28.3. 2017

Na den učitelů jsme se zúčastnili turnaje o postup do krajského finále ve volejbalu starších žáků. V kategorii dívek přijela 4 družstva. Bylo k vidění nejen několik pěkných výměn, ale rovnou i několik hezkých a napínavých setů. Po dvou remízách jsme s Červeným Kostelcem (pozdějším vítězem) sehrály výborný první set, v němž o osudu hrálo velkou roli i štěstí. To se přiklonilo na stranu soupeře, ale sportovně musíme uznat, že po právu. U chlapců byla účast bohužel špatná, pouhá dvě družstva. Dvoukolově si kluci zahráli s postupujícím družstvem z Hronova. Volejbalová vyspělost soupeře byla viditelná na první pohled, a tak jsme se zmohli jen na krátký odpor. Přidali jsme však bojovnost, kterou ocenili i přítomní trenéři. Ti si také všimli v dívčím týmu výkonu Terezy Netvalové. Ta zaujala předvídavostí a volejbalovými dovednostmi.

Běh do zámeckých schodů 2016

Začátek listopadu je pro naše sportovce již tradičně spojený s Během do zámeckých schodů, který pořádá Déčko Náchod.Letos byla příprava silně poznamenaná zdravotní situací na škole, nemohli jsme naplno trénovat. I přesto se nám podařilo získat dobré umístění.
V kategorii 4.-5. tříd jsme obsadili 3. místo. Tobiáš Hejsek ze 4.A byl na 1. místě individuálně v této kategorii, Michal Stránský z 5.A obsadil 3. místo.
Mezi dívkami se prosadila Michaela Fettersová z 5.B na třetím místě.
V kategorii 6.-7. tříd jsme získali 2. místo.
Děkujeme všem žákům za velmi dobrou reprezentaci školy.

Házená dětí 1. stupně

Žáci prvního stupně se již třetím rokem účastní turnaje v házené mezi základními školami v Náchodě. Počátkem listopadu děti bojovaly ve dvou kategoriích (1. -2. třídy a 3. - 5. třídy). V nižší kategorii měla naše škola jedno družstvo a ve vyšší dvě. Tým mladších vybojoval 3. místo ve složení: Galba Jiří, Ahmed Haddad, Dostálová Kateřina, Vojtěchová Thea, Valášková Denisa, Lexmanová Adéla a Šnajdr Lukáš. Týmy starších se umístily na 1. a 4. místě. Vyhrál tým B ve složení: Mizera Petr, Vlček Josef, Zlámal Petr, Lokvenc Ondřej, Zlámalová Elen, Stříbrná Justýna a Mazura Maxmilián. Tým A bojoval v sestavě: Strnad Tomáš, Petránek Jiří, Brázda Luboš, Drcmánek Adam a Dostál Josef. Děti hrály v duchu fair play a turnaj byl pro ně pěkným zpříjemněním pátečního dopoledne.

Adriana Kolářová

OF ve florbalu

Děvčata naší školy se zúčastnila OF ve florbalu. Turnaj se konal 15. 11. 2016 v Polici n. M. Tentokrát bylo všech 6 týmů na velmi dobré úrovni, tak se jim nepodařilo vyhrát. Ale i 2. místo je pěkný výsledek. Naší školu reprezentovala tato děvčata: Kristýna Gocová, Sabina Nývltová, Ludmila Paďourová, Tereza Netvalová, Tereza Rýdlová, Anna Venclová a Adéla Banková. Ta byla za náš tým vyhlášená nejlepší hráčkou.

Okresní finále v minikopané 2016

Podzimní kalendář školních sportovních soutěží pod otevřeným nebem tradičně uzavírá okresní finále v minikopané. Letošní finále bylo uspořádání 4. listopadu na umělém trávníku FK Náchod v Bělovsi. Favority mezi celkem 6 účastníky byly podobně jako v loňském roce především družstva Jiráskova Gymnázia a ZŠ Náchod-Plhov. Oba týmy naplnila očekávání a bez větších obtíží porazila zbývající účastníky finálového turnaje. V závěrečném utkání turnaje se tak ve vzájemném souboji utkala o vítězství a postup do krajského finále. Plhovští fotbalisté byli po všech stránkách lepším týmem a zvítězili v něm 5:0. S celkovým skóre 20:1 a předvedenou hrou budou mít chlapci z plhovské školy jistě velké ambice uspět také na krajském finále konaném po zimní přestávce v Jičíně.

Krajské finále v přespolním běhu v Hradci Králové 11.10. 2016

Po vítězství v okresním kole si družstva starších žáků a žákyň ZŠ Náchod – Plhov výborně vedla také ve finále krajském. Nejlépe ze všech si počínal Daniel Kubrt. Jeho strojové tempo odstavilo na druhou kolej všechny účastníky závodu na 3km. Dan se tak může pochlubit titulem nejlepšího vytrvalce Královehradeckého kraje ve své kategorii. Pochvalu za předvedený výkon si však zaslouží všichni členové našich družstev. Děvčata V. Maršíková, A. Venclová, A. Banková, T. Netvalová, L. Šrůtová a S. Nývltová obsadila ve své kategorii vynikající 2. místo. Velmi vyrovnaný výkon všech členek našeho týmu nestačil pouze na běžkyně ze ZŠ Trutnov. Chlapci ve složení D. Kubrt, D. Donát, O. Netolický, O Kobos a M. Brožek obsadili konečné čtvrté místo. Od bronzových medailí je dělil nejtěsnější možný rozdíl jednoho umístnění v součtu výkonu celého družstva.

Sportovní den 2. stupně 22.6.2016

Ve středu 22.6. se konal sportovní den 2. stupně. Děti sportovaly v těchto disciplínách:

Olympijský den 1. stupně ZŠ Náchod – Plhov

Jubilejní 30. ročník Olympijského dne 1. stupně naší školy se uskutečnil v úterý 21. 6. 2016. Za ideálního atletického počasí se soutěžilo v pěti atletických disciplínách a několika dalších tradičních soutěžích jako kopaná, vybíjená, korfbal a další. Vítaným doplňkem Olympijského dne byla také burza zábavných aktivit organizovaná žáky z Rady žáků 6., 7., 8. tříd naší školy.

Liga házené 1.-5. tříd

Opět jsme se vydali za házenou a to 13. 5. 2016. Čekalo nás další kolo ligy házené 1. – 5. tříd. Tentokrát jsme postavili 3 týmy starších a 2 týmy mladších žáků a žákyň.

Mladší (1. a 2. třída): Dostálová Kateřina, Vojtěchová Thea, Jakl Adam, Ptáček Tomáš, Zlámal Petr, Lokvenc Ondřej, Vlček Josef, Kostyšynová Sonja, Macková Kateřina, Štěpánek Václav a Šedivá Tereza.

Starší (3. – 5. třídy): Paslerová Anna, Mazura Maxmilián, Flaška Michal, Horáková Veronika, Hejsek Tobiáš, Brázda Luboš, Strnad Tomáš, Fišer Bohdan, Dostál Josef, Kuneš Jan, Železo Vojtěch, Zítka Lukáš, Mlejnek Jiří, Balcar Matěj a Halajová Justýna.

Celé dopoledne probíhalo v duchu fair play a žáci si to moc užili. Mladší vybojovali 1. a 3. místo a starší 2., 3. a 5. místo.

Dopravní soutěž mladých cyklistů

Okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů se konalo 17. května 2016 a v kategorii žáků 4.-6. tříd soutěžilo 11 čtyřčlenných týmů, 2 chlapci a 2 dívky. Závodili ve čtyřech disciplínách : pravidla silničního provozu - jízda po dopravním hřišti, testy z pravidel silničního provozu, jízda zručnosti a první pomoc.
        Našim cyklistům se závody vydařily, obsadili jsme krásné 2.místo. Reprezentovali nás - Pavel Kaválek z 6.A, Dominika Tomanová a Richard Lehečka z 6.Ba Justýna Halajová z 5.B. K výbornému výsledku našeho týmu přispěl významnou měrou Pavel Kaválek, který byl s pouhými 10 trestnými body první mezi jednotlivci své kategorie.

Jaroslav Smrček

O vánočního kapra - soutěž ve skoku vysokém

Ve středu 16.12.2015 proběhla tradiční školní soutěž ve skoku vysokém O vánočního kapra. Vítězové soutěže si odnesli poukázku, na kterou si vyzvednou před Vánocemi živého kapra.

Číst dál...

Liga házené 1. - 5 třídy

Již po několikáté se žáci 1. – 5. ročníku zúčastnili ligy házené. Zápasy probíhaly v hale na Hamrech v pátek 8. 4. 2016 a vše bylo výborně organizováno.

Tato soutěž probíhá ve 2 kategoriích, 1. – 2. třída a 3. – 5. třída. Letos jsme měli 4 družstva (1 družstvo mladších a 3 družstva starších). Děti si celé dopoledne opravdu užily a bojovaly v duchu fair play. Mladší žáci vyhráli a starší byli na 1., 4. a 5. místě. Těšíme se na další kola v tomto roce.

Mladší – Dostálová Kateřina, Vojtěchová Thea, Ptáček Tomáš, Zlámal Petr, Lokvenc Ondřej, Vlček Josef, Kostyšynová Sonja a Macková Kateřina.

Starší – Paslerová Anna, Mazura Maxmilián, Flaška Michal, Horáková Veronika, Stránský Michal, Strnad Tomáš, Drcmánek Adam, Fišer Bohdan, Dostál Josef, Forman Pavel, Kuneš Jan, Felgr Ondřej, Železo Vojtěch, Šolc Kamil, Zítka Lukáš, Netolický Martin, Bachtíková Kristýna, Mlejnek Jiří, Manychová Carine, Balcar Matěj a Halajová Justýna.

Školní liga házené žáků 1. stupně

27. 11. 2015 se žáci 1. stupně zúčastnili 2. kola školní ligy házené. Děti hrály opět ve dvou kategoriích. V kategorii 1. – 2. tříd náš tým Citróni skončil na 1. místě, školu reprezentovali Kateřina Dostálová, Tomáš Ptáček, Sonja Kostyšynová, Petr Zlámal a Ondřej Lokvenc. V kategorii 3. – 5.tříd tým Plhov A s.r.o. vybojoval 2. místo, hrál v sestavě Matěj Balcar, Jan Kuneš, Michal Stránský, Ondřej Felgr, Lukáš Zítka, Vojtěch Železo. Tým B – Plhováci obsadil 3. místo, na soupisce byli Michal Flaška, Martin Netolický, Maxmilián Mazura, Veronika Horáková, Anna Paslerová a Luboš Brázda. Děkujeme žákům za reprezentaci školy a paní učitelce Kolářové za přípravu a koučování všech tří týmů.

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek