Sportovní soutěže

V letošním roce jsme do tohoto kola hraného v Jičíně postoupili bez boje, protože se pro okresní kolo přihlásily jen dvě L školy z okresu Náchod. Připravovali jsme se v rámci hodin tělocviku, a zlepšení bylo vidět postupně na všech borcích. I díky tomu jsme dokázali potrápit vítězné družstvo, a vyhrát s ním alespoň jeden ze tří setů. Poměrně dlouho nás svazovala tréma, kterou jsme setřásli až na konci druhého setu prvního zápasu. Volejbalová kvalita byla nakonec patrná na obou družstvech, která skončila v celkovém pořadí před námi. V konečném součtu jsme nakonec získali 3. místo za dvě porážky a jednu výhru, a přivezli tak bronzový pohár.

Žáci 6. a 7. tříd naší školy se na konci března zúčastnili okresního finále v basketbale. Chlapci se utkali celkem se 4 soupeři. Obsadili konečné 3. místo, když se jim podařilo jednou zvítězit, jednou byli poraženi a dvakrát se svým soupeřem remizovali.

Děvčata byla za svůj bojovný výkon odměněna celkovým vítězstvím v turnaji. Podařilo se jim třikrát zvítězit a pouze jednou remizovat. Jako vítězky okresního finále měla možnost startovat ve finále krajském. V přestávce mezi oběma turnaji děvčata pracovala na vylepšení svých basketbalových dovedností pod vedením pana Pavla Sodomky. Přes zjevné zlepšení to 4. dubna v Jičíně nestačilo ani na jednoho z našich soupeřů. Oba týmy, se kterými se naše děvčata utkala, měly ve svém středu zdatné basketbalistky. Pokud se náš tým dostal pod soupeřův koš, trápila ho nepřesná koncovka. Přesto věříme, že naše dívky získaly cenné zkušenosti a nakonec také pohár za 3. místo.

Turnaj v házené pro děti 1.stupně ZŠ je v Náchodě už tradicí. I letos jsme soupeřili s ostatními

náchodskými školami. Turnaj se uskutečnil 1. prosince,probíhal v duchu fair play a

všichni odcházeli spokojeni a plni dojmů z dopoledního sportování. Hrálo v házenkářské hale pod

vedením zkušených trenérů. Plhovští házenkáři obsadili v mladší kategorii 3. místo a ve starších

získali 1. a 3. místo. Účastníci turnaje:Galba Jiří, Šrajbr Lukáš, Pasler Dominik, Štěpánek Adam,

Lokvenc Ondřej, Doležal Lukáš, Zlámal Petr, Brázda Luboš, Hejsek Tobiáš, Flaška Michal,

Paslerová Anna, Horáková Veronika, Mazura Maxmilián, Mrština Marek, Kostyšynová Sonja,

Mizera Petr a Ptáček Tomáš.

Děkujeme všem za reprezentaci školy.

10.listopadu 2017 Jaroměř

Po roce se naše děvčata vydala opět do Jaroměře, aby se pokusila vystřídat tradičního vítěze

tohoto turnaje, a to jaroměřské gymnázium. I přesto, že s nimi prohrála o 9 bodů, mohou být

na svůj výkon pyšná. Nejen že jim gympl dal nejméně bodů ze všech týmů, ale mnohdy jejich

hráčky bezradně běhaly kolem naší obrany se slovy: “Já nevím, co mám dělat !"

Po bojovném výkonu jsme sice prohrály, ale ve dvou předchozích zápasech jsme jednoznačně vy

hrály. V celkovém pořadí tak naše děvčata obsadila konečné druhé místo a patří jim velká

pochvala za výkon a bojovnost.