Sportovní soutěže

V úterý 14. 5. 2019 dvě žákyně a dva žáci 4. a 5. tříd reprezentovali naši školu v okresním finále smíšených týmů v Atletickém trojboji v Meziměstí. V disciplínách hod míčkem, skok do dálky a v běhu na 50m se naši žáci umístili na 4. místě. Třetí místo nám však uniklo jen o pár bodů.

Závod byl ukončen štafetou 4x60m, kde se naše smíšená štafeta umístila také na 4. místě.

Za naši školu závodili: Kateřina Macková, Tereza Šedivá, Lukáš Doležal a Josef Vlček.

Žáci 1. stupně reprezentovali naši školu 12. 4. 2019 v házené a vybojovali 2. místo v kategorii mladších (1. a 2. třída) ve složení: Teddy Vojtěch, Jiří Brož, Šimon Jakl, Matěj Drašnar, Petr Kaválek, Matěj Žďárský, Jakub Jelen a Matouš Kubec.

Ve starší kategorii (4. a 5. třída) jsme se stali vítězi s těmito žáky: Petr Mizera, Josef Vlček, Petr Zlámal, Ondřej Lokvenc, Sonja Kostyšynová, David Vo Minh Khoi, Natálie Schusterová a Thea Vojtěchová. Cestou do haly a zpět měl každý starší žák na starosti mladšího spolužáka a vše proběhlo výborně. Spolupráce je v těchto situacích velmi důležitá a dělá to dobré jméno naší škole.

V letošním roce nás 17. 5. 2019 žáci 1. stupně velmi úspěšně reprezentovali ve Štafetovém poháru konaném v Novém Městě n. M.

Mladší žáci ( 1. - 3. třída) vyhráli štafetu 8x 100 m v tomto složení: Václav Podškubka, Tomáš Balcar, Jiří Galba, Danny Březina, Pavlína Hurdálková, Stela Železová, Natálie Brandová a Nela Vítková.

Starší ( 4. a 5. třída) ve štafetě 8x 100 m také vyhráli a to v tomto zastoupení: Tomáš Janovský, Tomáš Podškubka, Ondřej Lokvenc, Petr Zlámal, Justýna Rejchrtová, Sofie Piechová, Martina Šmídová a Ema Jirásková.

Ve štafetě 8x 200 m(mladší a starší společně) vybojovali 2. místo. Při součtu všech štafet naše škola zvítězila a postoupila do krajského kola.

Dne 23.1.2019 se konal fotbalový turnaj ve sportovní hale " PLECHOVKA " v Náchodě.

Turnaje se zúčastnili žáci druhých ročníků z náchodských škol, kteří si tuto sportovní akci náramně užili.

Po celou dobu vládla v Plechovce skvělá nálada, jednotlivé týmy si navzájem fandily a z úsměvů všech hráčů bylo jasné, že se toto sportovní (fotbalové) dopoledne skutečně vydařilo.

Děti 1. stupně naší školy si v pátek 7. 12. 2018 zahrály házenou s dětmi ostatních škol v Náchodě. V kategorii 1. a 2. tříd soupeřilo 5 týmů a naši žáci se umístili na 3. místě v tomto složení: Vojtěch Teddy, Brož Jiří, Jakl Šimon, Drašnar Matěj, Mokřičková Natálie, Kaválek Petr, Žďárský Matěj, Jelen Jakub a Kubec Matouš.

Kategorie starších měla větší účast. Ze 7 týmů v kategorii 3. – 5. tříd naše družstvo zvítězilo v tomto obsazení: Galba Jiří, Hussein El Haddad Ahmed, Vo Minh Khoi David, Mizera Petr, Vlček Josef, Zlámal Petr, Lokvenc Ondřej a Kostyšynová Sonja. Všechny děti hrály s velkým sportovním nasazením v duchu fair play a sportování se jim líbilo. Děkujeme za reprezentaci školy.

Adriana Kolářová

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 žákyně 7. a 8. tříd reprezentovaly školu v okresním finále dívek ve florbalu v Polici nad Metují. Byly blízko postupu do finále.

Nakonec se však umístily na krásném druhém místě.