baketbal dívek

Živá knihovna - volba povolání

leden 2020

Petr Cícha

Naše třída se zúčastnila akce pro deváťáky, na které si každý mohl osahat některá řemesla a podiskutovat s vybranými firmami.

Exkurze Vánoční Vídeň

28. listopadu 2019

Petr Cícha

Čtvrteční ráno jsme všichni vstávali velmi brzy, čekala nás totiž šestihodinová cesta k jižním sousedům - Rakušanům, do jejich hlavního města, Vidně. Tam jsme navštívili letní sídlo Habsburků Schönbrunn, zímní sídlo Hofburg, centrum města, adventní trhy před vídeňskou radnicí a zábavní park Prater. Deset nabitých hodin nás přesto neunavilo natolik, abychom spali cestu zpět. Dojmy, zážitky a vše ostatní jsme sdělovali nejen celou cestu zpět.

Finanční gramotnost - interaktivní divadlo

21. listopadu 2019

Petr Cícha

Ve čtvrtek ráno nemířily naše kroky do školy (kromě Ondry, který si šel odložit věci, protože šel kolem), ale setkali jsme se v divadélku ZUŠky na interaktivní divadlo Finanční gramotnost. Po informativním úvodu jsme se rozdělili do rodin, získali přístup k bankovní aplikaci a už jsme začali vydělávat naše rodinné peníze - stavěli jsme věž ze špejlí, papíru a izolepy. Následně jsme peníze utráceli za povinné (nutné) a zbytné (v některých případech zbytečné) výdaje. Časem jsme si někteří zřídili pojistky majetku či zdravotní pojištění, někteří se nechali unést natolik, že si napůjčovali nehorázné peníze od bankovních i nebankovních institucí, dokonce nás některé potkalo štěstí (výhra či dědictví) a některé docela smůla (vyhoření domu). Po intenzivních dvou hodinách jsme se plni dojmů a uvědomění vraceli do reality, kde to zatím nemusíme řešit.

Projektový den

13. listopadu 2019

Petr Cícha

Ve středu jsme si v průběhu projektového dne na téma Sametová revoluce 1989 zakusili skoro na vlastní kůži život před třiceti lety, seznámili se s osobnostmi tehdejší doby, pověděli si o obtížnostech života běžných lidí a nakonec i byli rádi za naše rodiče, kteří tehdejší dobu "přežili" a my už nemusíme.

Cyklistický kurz

září 2019

Petr Cícha

Sportovní část naší třídy si užila cyklistický kurz v Havlovicích. Kurzu se s námi účastnili učitelé Horák, Lokvencová, Hovádková a náš třídní, pan učitel Cícha. Objezdili jsme celé šíré okolí, včetně celodenního výletu, zasportovali si ve skvělém zázemí Havlovic, užili si společné chvíle.

Začátek školního roku

1. 9. 2019

Petr Cícha

Všechny své žáky zdravím v novém školním roce 2019/2020, který začíná v pondělí 2. 9. Ať se Vám daří a učení Vás baví.

Pondělí 2. 9. bude vypadat následovně: sejdeme se v 8.00 v naší původní třídě s cedulkou IX. B.

S sebou:

• přezůvky
  • svačinu, pití
  • kladky a klíče od šatní skříňky
  • psací potřeby a papír
  • čip na oběd