Tradiční akce školy

Jako každý rok měli žákyně a žáci naší školy možnost poslat psaníčko své tajné lásce, kamarádovi, nebo třeba svému oblíbenému učiteli. A o to, aby došly valentýnky neporušené a tomu správnému člověku, jsme se postarali my, Rada žáků.

Letos se sešlo psaníček opravdu hodně, takže jsme s tříděním měli dost práce. Počáteční chaos jsme ale nakonec vyřešili a všechna přáníčka doputovala tam, kam měla.

Věřím, že potěšila mnoho lidí a přinejmenším jim zlepšila den. A když ne, tak alespoň pobavila celou třídu…

Aneta Rohulánová, 9. A

Zimní srdíčkové dny na naší škole proběhly v pondělí 9. 12. a v úterý 10.12 2019 o velké přestávce před sborovnou. Zástupci z Rady žáků prodávali drobné předměty (magnetky, propisky, kolíčky, náramky) s cílem přispět nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v České republice.

Zájem přispět na dobrou věc byl veliký, a tak se prodalo 29 propisek, 13 kolíčků, 96 magnetek a 45 náramků.

Celkem jsme prodejem získali 5 490Kč.

Čertoviny mají všichni rádi. My jsme si letos mohli vyzkoušet, jaké to je i z druhé strany. Náš Mikuláš si velmi dobře procvičil projev, což se mu jistě bude hodit v českém jazyce. Občas také musel zapojit trochu té fantazie a dát informacím, které mu učitelé připravili, omáčku. Andílci se naučili pěkně usmívat a čerti vydávat někdy až nepřirozené zvuky nebo vyhrožovat. Čerti se také cvičili ve výtvarné výchově, vlastně celý den malovali obličeje načerno a načerveno.