Třída 4. A

Čertoviny ve 4. A

5. 12. 2018

Kateřina Dostálová a Marie Venclová

Ve středu 5. 12. naše škola očekávala návštěvu nebeské trojice. Všechny děti z naší třídy (i z některých jiných) přišly oblečeny za čerty. Celá početná nebeská družina k nám dorazila třetí vyučovací hodinu. Mikuláš i andělé většinu z nás chválili, čerti děti pozlobili a pouštěli na ně hrůzu. Někteří dokonce děti pomalovali uhlím, ale jeden z čertů vypadal obzvlášť zle a ošklivě. Theu vzal za dveře, protože se jim smála (ale vrátila se v pořádku). Pak na nás křičel a říkal, že si vezme někoho do pekla. Ale nestalo se.

A my se nebáli a Čertoviny jsme si moc užili !!!

Děkujeme všem "deváťákům", kteří pro nás Čertoviny připravili, bylo to super.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

Projektový den "Od 1. republiky k současné České republice"

12. 11. 2018

Renata Dostálová

Ve středu 7. 11. se celá naše škola připravila na oslavy 100 let vzniku Československa. Projektový den s názvem 1. republika měl dětem připomenout události před 100 lety a následný vývoj samostatného Československa. Většina dětí 2. stupně přišla dobově oblečena, ale nezklamaly ani "naše děti", které díky maminkám (možná i babičkám) přišly jako prvorepublikové slečny a z chlapců se stali prvorepublikoví džentlmeni, kteří svému oblečení přizpůsobili i chování. Krabice dortíků v podobě české i československé vlajky byla velkým bonusem. Moc děkujeme mamince, která dortíky připravila.

Návštěva Muzea Náchodska

19.9.2018

Dopravní hřiště

6. 9. 2018

Renata Dostálová

Hned v prvním týdnu školy jsme absolvovali půldenní cyklistický výcvik na dopravním hřišti v Bělovsi. Většina dětí letos slaví 10. narozeniny a v tomto věku už mohou vyrazit samostatně na kole do ulic. Proto BESIP chystá pravidelně právě pro děti čtvrtých ročníků dvě dopolední setkání, na prvním trénují jízdu na kole a dopravní předpisy (září) a na tom druhém nás čeká opět jízda na kole, ale hlavně testy, které prokážou, zda už se Vaše dítě může stát účastníkem silničního provozu (květen – červen). Děti, které ve zkoušce obstojí, získají cyklistický průkaz. Tak ať jim to šlape!

Přeji všem spoustu šťastně ujetých kilometrů☺.

První školní den

3. 9. 2018

Renata Dostálová

3. září jsme se sešli už ve 4. ročníku. Měla jsem radost, že všechny děti prožily prázdniny ve zdraví a vrátily se do školních lavic v pořádku a se spoustou zážitků. Někomu se do školy moc nechtělo, někdo se těšil, ale všechny děti se rády setkaly s kamarády, které většinou celé dva měsíce neviděly.

„Náladoměr“ v první den školy ukazuje, jak „natěšené“ děti na školu byly. Optimistické je, že stupnice 0 – 10 se zaplňovala až od 4. stupně (to bylo to těšení na kamarády ☺), ale na fotografii vidíte, že několik dětí se zařadilo i na stupeň nejvyšší.

Přeji všem našim čtvrťákům klidný start, úspěšné pokračování a ať vše zvládají, jak nejlépe umí.