+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Pasování na čtenáře

12. 6. 2017

Jana Fléglová

Pasování na čtenáře je pro prvňáčky vždy velká událost. Proto jsme se pěkně oblékli a vypravili se do městské knihovny, kde už na nás čekal rytíř s doprovodem, zástupce města i mnoho rodičů a prarodičů. Děti musely jednotlivě dokázat, jak se za svůj první školní rok naučily všechna písmenka, jak už pěkně čtou, složily slavnostní slib i přísahu a staly se opravdovými čtenáři. Za odměnu si z knihovny odnesly i první půjčenou knihu.

Pohádkový les

1. 6. 2017

Jana Fléglová

Na Den dětí pozvali žáci 9.A mladší školáky do lesa plného pohádek a pohádkových bytostí. Čekal tam na ně dopis a mapa od kouzelného skřítka, který je zval na cestu lesem, kde děti potkávaly víly i ježibaby, čerty a strašidla, smrtku i loupežníky. Po splnění všech úkolů a rozluštění pohádky na základě získaných indicií děti získaly sladkou odměnu.

Moc děkujeme starším spolužákům za pěkné dětské dopoledne.

Den plný sportu

25. 4.2017

Jana Fléglová

Na konci dubna jsme se zapojili do sportovního projektu Česko sportuje a vyzkoušeli si 8 disciplín olympijského víceboje. Děti se v tělocvičně i na školním hřišti snažily o co nejlepší výkony. Přálo nám i počasí a den plný sportování se vydařil.

Čertoviny

2. 12. 2016

Jana Fléglová

V pátek 2.12. nás z vyučování vyrušilo bouchání na dveře. S obavami o osud některých žáčků - neposluchů a neposedů - paní učitelka pozvala dovnitř Mikuláše s andělem a několika čerty. Mikuláš společně s andělem obdarovali hodné a snaživé děti, ve své knize měl zapsané všechny hříchy neposluchů a neposedů, ti museli skákat čertům přes metlu, dostali jako odměnu uhlí a slíbili, že se polepší. Tak uvidíme za rok.

Projektový den

25. 10. 2016

Jana Fléglová

Projektový den byl zaměřený na OEV - osobnostní a etickou výchovu - na poznávání sebe a svých spolužáků.

Nejprve jsme se společně s dětmi zamysleli nad svým jménem, kdo nám ho dal,  jak se nám líbí, jakou podobu svého jména máme nejraději, co pro nás znamená a zda by si někdo vybral jiné, pokud by mohl. Zapsali jsme si ho do hvězdičky a vystavili na tabuli.

Přečetla jsem dětem příběh O osamělé hvězdičce a společně jsme hledali, kde ji starý muž ukryl na Zemi, až ji děti objevily v jablíčku. Děti se podělily se spolužákem o polovinu jablka. Povídali jsme si o tom, že každý z nás je jiný, něčím výjimečný, něco umí a dokáže. A všichni patříme k sobě - do jedné třídy - a chceme se respektovat a chovat se k sobě jako kamarárádi.

Den se nám povedl, zahráli jsme si i hry, nakreslili obrázky a za dobře odvedenou práci si děti odnesly pochvalné listy.

V jídelně

16.9.2016

Jana Fléglová

Součástí výuky je v září v 1.ročníku společné stolování ve školní jídelně. Děti už zvládají donést si oběd, slušně a v klidu se najíst příborem, uklidit si po sobě. Musím děti pochválit, většina si v jídelně pochutnává a někteří si chodí i přidat.

Dopravní hřiště

15.9.2016

Jana Fléglová

Ve čtvrtek 15.9. jsme se zúčastnili akce na dopravním hřišti s názvem Bezpečně na silnicích, kde se děti seznámily s prací složek integrovaného záchranného systému. Získaly mnoho nových informací a praktických dovedností, např. si vyzkoušely masáž srdce, jak se správně připoutat v autě, odvážné děti vylezly na požární žebřík,... Za splnění úkolů dostaly drobné odměny.

Naše třída

2.9.2016

Jana Fléglová

Vstup do školy bývá pro některé děti obtížný, ale my se ho snažíme zvládnout s úsměvem.

První školní den

1.9.2016

Jana Fléglová

Slavnostní zahájení školního roku a přivítání nových žáků - prvňáčků - proběhlo v 1.B za účasti rodičů, prarodičů i mladších sourozenců. Prvňáčky přišel pozdravit i místopředseda vlády p. P. Bělobrádek v doprovodu ředitele školy p. V. Honzů.

Přeji dětem úspěšný začátek jejich školní docházky, radost z poznávání a mnoho pěkných chvil prožitých s novými kamarády.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek