Třída 1. B

Olympijský víceboj

9. 5. 2019

Jitka Košvancová

V úterý 30.dubna celý první stupeň sportoval ve znamení Olympijského víceboje. V osmi disciplínách děti vyzkoušely svou ohebnost, rovnováhu, rychlost, sílu, hbitost, vytrvalost....

Cílem nebylo soutěžit o nejlepší výkon, ale najít u sebe přednosti a zvolit si sport, pro který mají talent.

Mám radost z jejich sportovních výkonů a věřím , že chuť sportovat a rozvíjet svůj talent jim vydrží!

Dopoledne otevřených dveří

26. 3. 2019

Jitka Košvancová

V sobotu 23.3. proběhl na naší škole Den otevřených dveří. Prvňáčkové ukázali co všechno se za půl roku naučili.

Děkuji všem šikovným dětem , ketré se toho dopoledne zúčastnily a předvedly jak pracují v matematice, českém a anglickém jazyce..

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Korfbal

14. 3. 2019

Adriana Kolářová

Knížka pro prvňáčka

5. 2. 2019

Jitka Košvancová

Naše třída se přihlásila ve spolupráci s Městskou knihovnou v Náchodě do celostátního projektu "Knížka pro prvňáčka." V průběhu druhé části školního roku absolvují žáci řadu aktivit na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je probudit u dětí zájem o četbu a rozvíjet tak jejich čtenářské dovednosti

Úspěšné zvládnutí projektu si žádá mimořádnou odměnu! Tou bude pro prvňáčky, jak už název projektu napovídá, knížka. A to ne jen tak ledajaká. Kniha je výjimečná tím, že je vytvořena přímo pro letošní prvňáčky a nelze ji v běžné knihkupecké síti koupit. Tuto odměnu získají děti na slavnostním zakončení "Pasování na čtenáře " v měsíci červnu v náchodské knihovně.

Naše první vysvědčení

31. 1. 2019

Jitka Košvancová

Tak už máme za sebou 5 měsíců školní docházky. Víme, jak to ve škole chodí, poznali jsme nové kamarády. Známe hodně písmenek, umíme některá i napsat. Zvládáme opisy, přepisy i diktáty. Umíme řešit slovní úlohy. Naučili jsme se nové básničky i písničky. Malujeme, stříháme, lepíme a také někdy breptáme.

Na čtvrtek 31.1. jsme se všichni těšili. Dostali jsme naše první vysvědčení.

Někteří si nebyli jisti, jak to dopadne. Bude nějaká dvojka? Věřte nebo ne, téměř všichni jsme to zvládli na samé jedničky.

Tak nám držte pěsti ať se radujeme i za dalších 5 měsíců :-))

Konzultační schůzky

4. 1. 2019

Jitka Košvancová

V úterý 8. ledna se konají konzultační schůzky. Děti mají v žákovských diařích zapsaný čas, kdy se máte dostavit. Těším se na setkání s vámi.

ČERTOVINY

5. 12. 2018

Kdo to klepe?

Bílý pán.

Kde se vzal, tu se vzal,

Mikuláš ve třídě stál.

V ruce velkou berličku,

na hlavě měl čepičku.

Z bílých vousů teplý šál,

a s námi si povídal.

Čertíka se nebojíme, protože mi  nezlobíme.

Když tak jenom trošinku tatínka a maminku, (někdy i paní učitelku -:)) )

Během Mikulášovy návštěvy zazněla spousta krásných básniček i slibů o lepším chování. Nakonec byli všichni obdarováni sladkou odměnou a krabičkou s překvapením.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Projektový den PŘEDÁVÁNÍ SLABIKÁŘE

28. 11. 2018

Jitka Košvancová

Naši prvňáčci úspěšně zvládli nástup do školy. V průběhu tří měsíců splnili všechny úkoly v Živé abecedě a nastal čas pro jejich první SLABIKÁŘ.

Ráno děti čekal dopis z Knižního světa od skřítka Čítálka, který jim uložil úkoly. Během hravého dopoledne prokázaly své dovednosti ve čtení slabik, slov i jednoduchých vět. Odměnou za práci se jim stal balíček plný SLABIKÁŘŮ. Nadšeně se daly do prohlížení a některé i do čtení.

Přeji všem prvňáčkům, aby také tak hravě zvládli i celý Slabikář.....

Sběr papíru

26. 9. 2018

Jitka Košvancová

Ve dnech 9. a 10. října (úterý, středa) proběhne sběr papíru ke škole.

Po celý školní rok sbíráme plastová víčka, baterie a elektroodpad.

Do žákovského diáře dětem zapište hmotnost papíru či množství dalších sbíraných recyklovatelných odpadů.     Předem děkuji.

My jsme žáci 1.B

24. 9. 2018

Jitka Košvancová

Proč se všichni tak usmívají?

Vyučování končí a odcházíme do školní jídelny na oběd.

Naše třídní pravidla

24. 9. 2018

Jitka Košvancová

Před třemi týdny zasedli žáci 1.B  poprvé do školních lavic. Dnes už se všichni dobře známe, a tak jsme zkusili  společně sestavit třídní pravidla, která v průběhu školního roku budeme dodržovat, aby se nám všem dobře pracovalo a cítili jsme se ve třídě co nejlépe.

3. 9. 2018

Jitka Košvancová

V úterý 11. 9. v 16:30 hodin se konají třídní schůzky. Vybíráme 600 Kč na třídní fond.

Předem děkuji a těším se na setkání s vámi.