Třída 7. A

POSLEDNÍ TÝDEN ŠKOLY

19. 6. 2020

Alena Macková

 • pondělí 22. 6. - online rodičovská schůzka
 • úterý 23. 6. 
  • vyučování 8.00 - 12.40
  • focení od 10.00
 • pátek 26. 6.
  • předávání vysvědčení od 10.00

7. A versus KORONAVIRUS

5. 6. 2020

Alena Macková

IMG 5270 (1)

Ondřej Č.:

Když začala karanténa, nevěděl jsem, že to bude tak dlouhé. Naštěstí paní učitelka vymyslela Google učebny. V učebnách se mi pracuje dobře, jsou přehledné a jednoduché. Když paní učitelka napsala na WhatsApp, že budeme mít videokonference, tak jsem se trošku bál. Ale nakonec se mně videokonference líbily, protože se tam krásně dalo domluvit s učiteli. A učitelé skvěle vysvětlovali látku. Ze začátku jsem na videokonference nechodil, protože jsem nevěděl, jak se tam mám připojit, ale nakonec jsem to zjistil a připojoval jsem se vždy. Dále po technické stránce jsem vše zvládal. Jsem rád, že se mi učitelé snažili vyhovět. Rodiče mi pomohli, když jsem něco nevěděl. 

Tomáš H.:

Když nám paní třídní učitelka napsala, že bude výchova v učebnách a videokonference, trochu jsem měl obavy. Co to bude a jakým způsobem to učení bude probíhat. V hlavě se mi honila spousta otázek.

Co mě čeká, jak to zvládnu? Budu na to sám. Co po nás budou učitelé chtít?

Postupně jsem vlastně  zjistil, že to není vůbec nic složitého. Zadají úkoly a někdy, že jich bylo opravdu hodně a já je musím splnit. Je to vlastně jako když chodím do školy.

Pokud si s nimi nebudu vědět rady, napíšu jim, snad mně nikdo hlavu neutrhne, takhle na dálku. Musím říci, že všichni učitelé mě vždy odpověděli a poradili, pochválili a to mě potěšilo. Měl jsem radost. Já totiž o sobě vím, že nejsem moc upovídaný a stydím se, ale naučil jsem se jedno: napsat učitelům a zeptat se a poprosit o radu. A to pro mě bylo moc těžké, ale  byl jsem mile překvapený za odpovědi, za to jim velké díky všem. Snažil jsem se, abych vše zvládl sám, i když v matematice a fyzice to bylo velmi těžké. Strávil jsem u toho hodně času, protože to byla nová látka. Maminka mně to taky vysvětlovala, když jsem něčemu nerozuměl. Co mě bavilo? Výzvy od učitelů. U toho jsem se zasmál a herbář? Tolik nových kytek jsem ani neznal, co jsem viděl na louce a u lesa.

Videokonference byly nejlepší. I když jsem neměl mikrofon a poslouchal jsem výklad učiva a viděl učitelé, to bylo zajímavé. Než pořád koukat do knížek a hledat odpovědi na otázky, to mě moc nebavilo. Výklad je nejlepší, to si nejvíce pamatuji. 

Teď jsem si přečetl, že kdo chce může jít do školy. Půjdu.

Je to zvláštní po tak dlouhé době jít do školy. Bude to stejné a nebo jiné, i když to je na jeden den v týdnu. Je ve mně nervozita.Co bude první den? Snad to zvládnu v té roušce. Potkám se s kamarády, na ty se už těším a vlastně i na učitelé. Myslím si že jsem to celé zvládnul skvěle…

Anna P.:

Výuka doma mi vůbec nevadila. Spíš na druhou stranu mě opravdu bavila. Více mě bavily i předměty, které jsem normálně ve škole úplně nesnášela. Videokonference mi nevadily, ale jediný co mi vadilo, bylo vstávání. Videokonference od 9.00 je na mě moc brzo. Líbilo se mi, jak s tímhle způsobem učitelé vyučování vyhráli a naučili se i něco nového. Zvládala jsem to hodně dobře. Někdy jsem to nepochopila, ale s tím mně pomohl někdo z rodiny, když bylo nejhůř. Také jsem všechno dělala na začátku karantény na tabletu, ale pak nám rodiče koupili počítač a byla jsem ještě více spokojená. Baví mě na něm psát a dělat různé ty kvízy a úkoly (což se divím). Ocenila bych to, že jsem pracovala celkem dobře, odevzdávala jsem v čas, nejčastěji mě učitelé chválili. Na učitelích se mi ještě líbilo, že se taky snažili udělat co nejlepší výkon a na rodině, že to se mnou doma vydrželi. V tomto čase mi hodně chyběli přátelé a ta naše parta. Nikdy ve třídě nechyběl humor a všichni si rozumíme.

Marek M.:

Mám takový dojem, že to vše šlo, úkoly i ostatní věci mi docela šly. Přínosem v tomto období pro mě bylo to, že jsem tolik nemusel dělat školu a mohl jsem dělat  věci, co mě baví. S učiteli byla dobrá komunikace, akorát to mělo jednu nevýhodu ze začátku, že jsme se na to nemohli nějak ve škole připravit, protože jsme měli zrovna jarní prázdniny.

Michal L.:

Na začátku jsme si mysleli, že toto bude otázkou dnů, maximálně dvou týdnů. Proto na začátku jsem to bral jako super volno a prázdniny. Ale ono to tak nebylo. Museli jsme začít něco dělat. Musím uznat, že naše paní učitelka to pojala velice zodpovědně a začala pro nás tvořit učebnu, kde budeme mít všechno a začala videokonference. Museli jsme se naučit mnoho nového, jako orientace v počítači a v programech. Všechnu svoji práci umět napsat v počítači a hlavně hodně samostatnosti. S přibývajícím časem jsem potřeboval více pomoc od mamky s vysvětlením některých předmětů. Hodně času jsem tedy strávil s rodiči, což se mi i líbilo. V této zvláštní době jsme si našli spoustu času na sebe. Normálně bych chodil do školy, odpoledne na nějaké kroužky a doma se sešli až u večeře. Bylo to nelehké období, ale na druhou stranu mi to hodně dalo. Zjistil jsem, že když pomůžu já doma mamce s úklidem, tak mi mamka bude mít zase čas pomoc s úkoly. Mně by se to možná i líbilo, ale na druhou stranu se už těším na normální život ve škole. Takže ta karanténa docela i šla. 

Stefi J.:

Tak určitě to nebylo jednoduchý. Sice práce na počítači mě bavila, ale  učení bych víc pochopila ve škole. Samozřejmě mi chyběli mí kamarádi a i učitelé.V tomto období jsem se naučila docela dost nových věcí a také zacházet lépe s počítačem. Jsem ráda, že byly videokonference, aspoň že jsme se takhle mohli slyšet. Učitelé byli úžasní, moc moc jim děkuju za to, co pro nás dělají. Děkuju i mým rodičům, kteří mě dokopali k učení, jelikož někdy se mi nechtělo do toho. A nakonec sama na sobě oceňuju, jak jsem to celé zvládla. Mám z toho dobrý i trošku špatný pocit, že se mi nechtěly dělat úkoly a někdo mě musel k tomu dokopat.

INFORMACE K NÁSTUPU DO ŠKOLY

5. 6. 2020

Alena Macková

 • Žáci přicházejí do budovy školy v rozmezí 7:45 – 7:55 hodin.
 • Při vstupu do školy odevzdá žák podepsané čestné prohlášení (příloha emailu).

Co s sebou v úterý 9. 6.:

 • učební pomůcky dle rozvrhu
 • čtenářský pas (kdo četl a má zapsané knížky)
 • psací potřeby
 • svačinu, pití, klíče
 • 2 roušky (+ sáček na roušku)
 • děti si mohou odnést výtvarný kufřík, věci z boxů a šatní skříňky

 

Rozvrh 9. 6. 

 
  skupina A skupina B
1.  M AJ
2. AJ M
3. ČJ Z
4. Z ČJ
5. F/PŘ PŘ/F

 

Důležité datumy:

16. 6. - vybírání učebnic

 • v Aj děti odevzdávají 2 učebnice (červenou i zelenou),
 • s dětmi, které do školy nepůjdou, se budu domlouvat individuálně 

18. 6. - pedagogická rada

26. 6.  - vysvědčení (oganizace bude upřesněna)

29. a 30. 6. - ředitelské volno

Více informací najdou rodiče v emailu.

VÝUKA V DOBĚ UZAVŘENÍ ŠKOL

15. 3. 2020

Alena Macková

Žáci naší třídy mají online nastavený režim pro vyučování. Bližší informace najdou rodiče v emailu. 

VALENTÝNSKÝ BĚH

14. 3. 2020

Alena Macková

V sobotu 15. února se uskutečnil Valentýnský běh. Z naší třídy se zúčastnila Anna T. a Nela H. Děvčatům děkujeme za účast a přejeme jim do dalšího běhání spoustu motivace a odhodlání. 

LYŽAŘSKÝ KURZ

14. 3. 2020

Alena Macková

Druhý týden v únoru jsme vyrazili na lyžák do Deštného v Orlických horách. Hned v neděli jsme vyrazili na dopolední běžkování a přestože sněhu nebylo moc, tak jsme si to užili. Odpoledne jsme na svahu vyzkoušeli naše sjezdařské umění.

V pondělí nám počasí příliš nepřálo, již dopoledne nám déšť usilovně bubnoval na okna, tak jsme vytáhli společenské hry a hráli. Odpoledne jsme navštívili plavecký bazén v Dobrušce. Při návratu do Deštného už se na nás "usmívala" oblaka plná sněhu. Po večeři jsme se dočkali - začalo chumelit. Následující dny už nebyla taková nouze sněhu, a tak jsme mohli ve čtvrtek po obědě vyrazit na Masarykovu chatu na půldenní výlet. Dokonce se na nás při výstupu usmívalo sluníčko, takže když jsme dorazili k rozhledně, tak nás okouzlil krásný výhled do krajiny. Při zpáteční cestě jsme se vydali do Luisina údolí. Ale předtím nás čekal zákeřný sjezd úvalem, kde mnozí z nás naplno vyzkoušeli brzdové umění svých běžek. Samozřejmě se to neobešlo bez pádů a spousty srandy. Ale všichni jsme v pořádku dojeli. V Luisině údolí ale čekalo překvapení - paní učitelka vyhlásila výzvu: "sjeď, jak umíš". Jedinou podmínkou sjezdu bylo vymyslet jiný zbůsob jízdy než normální. A  že se bylo na co koukat. Někteří zvolili "tučňák" styl, jiní sjížděli na patách, někteří sjížděli v "klubíčku". Každopádně jsme se smáli od začátku do konce. A pak už nás čekal výstup na horní stanici sjezdovky, odkud se nám opět naskytl krásný výhled na Deštné. A odtud jsme jeli přes louky až k chatě. 

Na sjezdovkách se nám také dařilo, i když nás počasí někdy trošku potrápilo. Největší úspěchy měli samozřejmě ti, kteří se na sjezdovkách teprve učili. Ale bojojovnost a výdrž celé naší třídy zaručila, že každý jsme se na kurzu něčemu novému přiučil.

Celý lyžařský kurz se nám moc líbil a těšíme se zase někdy příště. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

OLYMPIÁDA V ANGLICKÉM JAZYCE

14. 3. 2020

Alena Macková

V lednu se na druhém stupni naší školy konala olympiáda v angličtině. V naší třídě se nejlépe umístil Ondřej Č., který v testu dosáhl 95% úspěšnosti. Následovala ho Michaela K. s krásným výsledkem 90% a na třetím místě se umístila Ema N., která získala 88%. Všem zúčastněným patří velká gratulace.

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ

14. 3. 2020

Alena Macková

Na konci ledna jsme ukončili další půlrok našeho snažení. Přišlo pololetní vysvědčení a s ním i spousta ocenění, která jsme si pracně vybojovali.

Tím největším oceněním byly naše studijní úspěchy. Některým z nás se povedly "samé", jiným se podařily úspěchy ve sportu nebo v uměleckém směru. 

Kromě studijních výsledků jsme ocenili děvčata v Radě žáků, která se aktivně podílí na dění ve škole a předávají informace spolužákům. Za aktivní práci v Radě žáků byla oceněna Stefania J. a Lucie J. 

Další ocenění získali tři chlapci, kteří se nejvíce podíleli na sběru víček. Náš největší "víčkař" Tomáš H. dokázal přinést 6.000 víček a patří mu tedy velké poděkování. Na druhém místě se umístil Tomáš P. a na třetím Ondřej Č. Všem, kteří se sběru víček účastnili a přispěli, děkujeme. 

V rámci předávání vysvědčení jsme také vyhodnotili "palce" za celé pololetí. Nejvíce se dařilo Michaele K., Maxovi M. a Ondřejovi Č. Patří jim velká gratulace za perfektně odvedenou práci. 

A v neposlední řadě jsme také ocenili naše čtenáře. Nejvíce knížek přečetla Lucie J. a Stefi J. Oběma děvčatům byla odměnou samozřejmě další knížka do domácí knihovničky. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

ANGLICKÝ PROGRAM - BRITÁNIE S BRITEM

4. 2. 2020

Alena Macková

V lednu k nám opět zavítal Neil, který nám představil další ze svých poutavých anglických programů. Ani tentokrát nechyběly zajímavosti z různých oblastí. Neil nás provedl anglickou historií, sporty, kulturou, filmy a také jsme si zazpívali. To vše bylo doprovázeno soutěžemi. Naši kapitáni Michal F. a Michaela K. dokázali naši třídu dovézt k vítězství, přestože naši protihráči ze 7. B nám pěkně "dýchali na záda". Program se nám moc líbil a budeme se na Neila těšit zase příští rok. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA - ZIMA

4. 2. 2020

Alena Macková

I do hodin výtvarné výchovy se nám vloudila zima. Tentokrát jsme se ji pokusili oživit ptáčky.

KONZULTAČNÍ RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

3. 1. 2020

Alena Macková

Konzultační rodičovská schůzka se uskuteční v úterý 7. ledna. Bližší informace najdou rodiče v emailu. 

LYŽAŘSKÝ KURZ

3. 1. 2020

Alena Macková

Lyžařský kurz se uskuteční v termínu 8. - 14. února v Deštném v Orlických horách. Veškeré informace a potřebné dokumenty rodiče najdou v emailu.

VÁNOČNÍ DEN VE ŠKOLE

3. 1. 2020

Alena Macková

Poslední den před vánočními prázdninami jsme začali sportovními hrami v naší tělocvičně, kde jsme si vyzkoušeli netradiční sporty. Jednou z nich byl Kin-ball, který si někteří zahráli i se staršími spolužáky. Někoho zase více lákalo chození po válci nebo hrazdy. Všichni jsme strávili aktivní dopoledne a pak jsme se přesunuli o patro výše, kde paní učitelka Langenbergerová a pan učitel Janáček navodili atmosféru zpíváním vánočních koled. Poté jsme vyrazili do města, kde jsme si pořídili vánoční fotku s nazdobeným stromečkem na náměstí a dále jsme pokračovali do kostela, kde nám pan farář povyprávěl o historii Vánoc. Naše devčata nám vykouzlila pravou vánoční atmosféru přímo v kostele, kde nám zahrála na flétny. A pak už jsme se těšili na besídku, tak jsme pospíchali zpět do školy a nastalo "dárečkování". Rozešli jsme se obdarovaní spoustou dárků a natěšení na vánoční prázdniny.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

EXHIBICE KRASOBRUSLENÍ

3. 1. 2020 

Alena Macková

V posledním prosincovém týdnu jsme dostali pozvání na zimní stadion, abychom se podívali na exhibici na téma Jen počkej, zajíci. Krásné vystoupení krasobruslařů a krasobruslařek se nám moc líbilo a děkujeme sportovnímu klubu za pozvání. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

KAPR

3. 1. 2020

Alena Macková

Ve středu 20. prosince již po několikáté odstartovala soutěž ve skoku vysokém. Nejvyšší příčku z naší třídy překonala Anna T., která se umístila na krásném třetím místě. Z chlapců se nejvíce dařilo Tomášovi H., který si vyskákal první místo. Gratulace patří i našim dalším skokanům: Anně P., Veronice V., Emě N., Lucii J., Nele H., Kristýně P., Michalovi F., Adamovi T., Tobiášovi H., Tomášovi P., Markovi M. a Jonášovi L.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S RODIČI

3. 1. 2020

Alena Macková

Přestože času před vánočními prázdninami nikdy není dost, našli jsme si chvilku a jedno prosincové odpoledne se vydali do Nového Města nad Metují si trochu popovídat a zahrát bowling. Děkuji dětem i jejich rodičům za příjemně strávené odpoledne.  

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

MIKULÁŠ

3. 1. 2020

Alena Macková

V pátek 6. prosince nás při hodině dějepisu překvapil Mikuláš se svým doprovodem. Trochu jsme se báli, aby někoho z nás čerti neodnesli, ale vše dobře dopadlo. Za oknem jsme dokonce našli i malou sladkost od Mikuláše, takže jsme určitě hodní. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

BOWLING V SOKOLOVNĚ

3. 1. 2020

Alena Macková

Ve čtvrtek 12. prosince jsme se vydali s panem učitelem Smrčkem na bowling a perfektně jsme si zahráli. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

KINO - FILM "UZLY A POMERANČE"

3. 1. 2020

Alena Macková

V půlce prosince jsme se vydali do kina, abychom zhlédli film Uzly a pomeranče, který pojednává o šťastném a zároveň bolestném dospívání chlapce Darka. Darek prožívá svou první lásku k dívce, která voní po pomerančích, stará se o mladší sestru s Downovým syndromem a navíc má komplikovaný vztah s otcem. Jeho dospívání je o to těžší, že vyrůstá v odlehlé pohraniční oblasti, kde se mu velkou láskou stanou koně. I ti však na konci filmu způsobí bolestivou tečku za Darkovým dětstvím. 

HODINA OEV - ŘEŠENÍ PROBLÉMOVÝCH SITUACÍ

2. 12. 2019

Alena Macková

Při hodině Osobnostní a etické výchovy nám paní učitelka zadala různé problematické situace, které nás potkávají v každodenním životě. Ve skupinách jsme zkoušeli přijít na správné řešení, které jsme následně prezentovali spolužákům. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

PROJEKTOVÝ DEN

2. 12. 2019

Alena Macková

Ve středu 13. listopadu naše škola ožila oslavami 30. výročí od pádu komunistického režimu v naší zemi. Hned ráno nás pan ředitel uvítal projevem a poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a procházeli jednotlivé dílny.

V dílně dějepisu jsme se dozvěděli, co byl vlastně komunistický režim. Také jsme zjistili, že lidé v té době nežili ve svobodné zemi, vládla cenzura a svoboda byla cizí slovo. 

V dílně zeměpisu jsme zjistili, že nebylo jen tak možné cestovat do cizích zemí a k čemu byla cestovní doložka. Také nám paní učitelka vyprávěla o "železné oponě". Dozvěděli jsme se, že hranice byly střeženy ostnatými dráty a pohraniční stráží. Dále jsme si vyprávěli o rozdělení Berlína Berlínskou zdí postavenou v roce 1961.

Matematická dílna nás poučila o hodnotě tehdy vydělaných peněz. Vyprávěli jsme si, kolik si lidé vydělali a kolik např. stálo obyčejné máslo. Také jsme si ukázali, jak vypadaly tehdejší bankovky. 

A v poslední dílně nám paní učitelka představila významné osobnosti komunistické doby. Nechybělo povídaní o Gustavu Husákovi, Janu Palachovi a Václavu Havlovi. 

Nakonec jsme si při poslední hodině shrnuli všechny informace a povídali si a srovnávali výhody a nevýhody před a po komunistickém režimu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

VÝTVARNÁ VÝCHOVA - STROMY

2. 12. 2019

Alena Macková

Při hodinách výtvarky jsme vytvořili krásné stromy při západu slunce, které nám zdobí třídu. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

BĚH DO ZÁMECKÝCH SCHODŮ

19. 11. 2020

Alena Macková

Na konci října jsme si "vyběhli" již tradiční závod do zámeckých schodů. Z naší třídy soutěžili Tobiáš H., Anna T., Kristýna Č. a Michal F. Podařilo se nám vybojovat krásné první místo v kategorii B a Tobiášovi se povedl osobní rekord s časem 6:20. Odměnou nám byl výborný dort a krásné poháry. Všem účastníkům gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za sportovní reprezentaci školy. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

6. 11. 2019

Alena Macková

V úterý 12. listopadu se koná společná rodičovská schůzka od 17.00 v naší třídě.

FLORBAL

11. 11. 2019

Alena Macková

V uplynulých 14 dnech se naše třída zúčastnila utkání ve florbale. Nejprve nás reprezentovali všichni chlapci ze sportovního režimu, ale na vítězné příčky jsme tentokrát nedosáhli. Ovšem další týden se děvčata dokázala postarat o umístění na 3. místě v Polici nad Metují. Velká gratulace tedy patří Natálii C., Míše K., Káje Š., Emě N., Kristýně Č. a Lucii J. Všem zúčastněným děkujeme za perfektní reprezentaci školy.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

ODPOČINKOVÝ KOUTEK

5. 11. 2019

Alena Macková

Letos jsme naplno využili prostory třídy a s paní učitelkou jsme zařídili odpočinkový koutek. Máme tam koberec a spoustu her, které hrajeme o přestávkách nebo ve chvílích volna. Příjemné posezení také využíváme k povídání a užíváme si pocit "bez lavic". 

DÝNĚ

5. 11. 2019

Alena Macková

Při pracovních činnostech nám byla velkou odměnou krásná úroda dýní. 

ANGLIČTINA - PROJEKT

5. 11. 2019

Alena Macková

Při hodině angličtiny jsme se ve 4. lekci naučili názvy jednotlivých jídel, ovoce a zeleniny. A tak jsme si zároveň vytvořili, které potraviny je vhodné začlenit do našeho jídelníčku a kterým se naopak raději vyhnout.

BĚH OD RADNICE K RADNICI

5. 11. 2009

Alena Macková

V sobotu 19. října se v našem městě uskutečnily běžecké závody. Letos byl vyhlášen první ročník dětských závodů. Za naši třídu se zúčastnili Tomáš P., Tomáš H., Lucie J., Kritstýna Č., Natálie C. a Anna T. Všem zúčastněným děkujeme za vynikající reprezentaci školy. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

CYKLISTICKÝ KURZ

30. 9. 2019

Alena Macková

V minulém týdnu vyrazili sportovci z naší třídy na cyklistický kurz do Havlovic. Strávili jsme příjemný týden sportováním. Začali jsme už při odjezdu v neděli, kdy jsme najeli přes 20 kilometrů. Pondělní ráno začalo výjezdem na úpickou rozhlednu a odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak jsme zdatní v basketu, korfbalu, stolním tenisu, plážovém volejbalu, soft tenisu a badmintonu. Nechyběl ani netradiční fotbal-kulečník a skákání na bublině. Některé disciplíny jsme dokončili v úterý dopoledne a odpoledne jsme na "biku" vyrazili poznávat krásy Jestřebích hor. Po cestě zpět do Havlovic jsme si vyzkoušeli jízdu pořádným terénem. A protože nám další den počasí příliš nepřálo, zahráli jsme si vědomostní hru Boyard a anglického hada. Po odpoledním klidu jsme zašli na nedaleký hrad Vízmburk a cestou ochutnali místní jablka a hrušky. Čtvrtek patřil celodennímu výletu. Vydali jsme se přes Malé Svatoňovice do Odolova. A tady se ukázali naši nejlepší vrchaři. Z naší třídy byli nejlepší Ondra H., Michal F., Anna T. a Nela H. Celých 4,2 km stoupání zvládli jako první. Odměnou za náročné stoupání nám byl příjemný a hlavně dlouhý sjezd až téměř do Poříčí u Trutnova, kde jsme si dali oběd, abychom načerpali nové síly. A pak už jsme vyrazili na cestu zpět. Tak dlouho jsme ale hledali lávku přes řeku, až jsme ji přejeli a nezbývalo nic jiného, než se přes řeku přebrodit. A protože nejsme z cukru, sundali jsme boty a ponožky a s pomocí kluků z osmičky, jsme řeku přešli. Na druhé straně nás už čekala cukrárna s výbornými dorty, a tak jsme opět načerpali energii a pokračovali na poslední večeři. V pátek ráno jsme si zabalili věci, rozloučili se s areálem, do batohů přibalili výborné řízky z místní jídelny a vydali se na zpáteční cestu. Po cestě kolem řeky nás ale "přepadlo" bahno a kdo neměl blatníky, měl smůlu. Ale nám to nevadilo. 

Za celý týden jsme najeli krásných 130 km a jsme bohatší o spoustu zážitků. Děkujeme všem vyučujícím, že pro nás kurz uspořádali a spolužákům z 8. C, se kterými jsme se mohli seznámit. Budeme mít na co vzpomínat.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

SBĚR PAPÍRU

20. 9. 2019

Alena Macková 

Sběr papíru proběhne ve dnech 14. - 15. října ke škole. 

FLORBALOVÝ ZÁPAS

20. 9. 2019

Alena Macková

Dnes jsme vyrazili zhlédnout zápas ve florbale, kde náchodský tým svého soupeře po nelítostné bitvě porazil. Zajisté jsme k vítězství přispěli mohutným fanděním. Organizátoři si pro nás připravili soutěž ve střelbě na branku, ve které byl úspěšný Míša F. Odměnou mu bylo tričko florbalového klubu Náchod. A ani ostatní nepřišli zkrátka - za správné vyřešení kvízu získali samolepky s logem florbalu. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

TŘÍDNÍ PRAVIDLA

20. 9. 2019

Alena Macková

Hned první den jsme si vytvořili nová třídní pravidla. A jaká to jsou?

 • Jsme ohleduplní k ostatním
 • Respektujeme všechny barvy pleti, národnosti i nevýhody
 • Mluvíme slušně
 • Posloucháme všechny dospělé
 • Mobil máme vypnutý a v tašce
 • Jsme tým

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

A JDEME DO SEDMIČKY

20. 9. 2019

Alena Macková

Tak to jsme my! SEDMÁCI.

 20190902 102554

Časový plán školního roku 2019/2020

20. 9. 2019

Alena Macková

 

Prázdniny

 • podzimní: 29.,30. 10. 2019 
 • vánoční: 23. 12. 2019 - 3. 1. 2020 
 • pololetní: 31. 1. 2020 
 • jarní: 9. - 15. 3. 2020 
 • velikonoční: 9. 4. 2019       

Svátky

 • 28. 9. 
 • 28. 10. 
 • 17. 11. 
 • 1. 5. 
 • 8. 5.              

Rodičovské schůzky

 • 17. 9. (společné)
 • 12. 11. (společné
 • 7. 1. (konzultační)
 • 7. 4. (konzultační)
 • 19. 5. (společné)

Lyžařský kurz

 • 8. - 14. února 2020 (chata Prim, Deštné v Orlických horách)

Projektový den

 • 13. 11. 2019

Čertoviny

 • 6. 12. 2019

Den otevřených dveří

 • 24. 3. 2020

Akademie

 • 24. 6. 2020 (divadlo Beránek)

 

 Všechny své žáky zdravím v novém školním roce 2019/2020, který začíná v pondělí 2. 9. Ať se Vám daří a učení Vás baví.