Třída 7. A

KONZULTAČNÍ RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

3. 1. 2020

Alena Macková

Konzultační rodičovská schůzka se uskuteční v úterý 7. ledna. Bližší informace najdou rodiče v emailu. 

LYŽAŘSKÝ KURZ

3. 1. 2020

Alena Macková

Lyžařský kurz se uskuteční v termínu 8. - 14. února v Deštném v Orlických horách. Veškeré informace a potřebné dokumenty rodiče najdou v emailu.

VÁNOČNÍ DEN VE ŠKOLE

3. 1. 2020

Alena Macková

Poslední den před vánočními prázdninami jsme začali sportovními hrami v naší tělocvičně, kde jsme si vyzkoušeli netradiční sporty. Jednou z nich byl Kin-ball, který si někteří zahráli i se staršími spolužáky. Někoho zase více lákalo chození po válci nebo hrazdy. Všichni jsme strávili aktivní dopoledne a pak jsme se přesunuli o patro výše, kde paní učitelka Langenbergerová a pan učitel Janáček navodili atmosféru zpíváním vánočních koled. Poté jsme vyrazili do města, kde jsme si pořídili vánoční fotku s nazdobeným stromečkem na náměstí a dále jsme pokračovali do kostela, kde nám pan farář povyprávěl o historii Vánoc. Naše devčata nám vykouzlila pravou vánoční atmosféru přímo v kostele, kde nám zahrála na flétny. A pak už jsme se těšili na besídku, tak jsme pospíchali zpět do školy a nastalo "dárečkování". Rozešli jsme se obdarovaní spoustou dárků a natěšení na vánoční prázdniny.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

EXHIBICE KRASOBRUSLENÍ

3. 1. 2020 

Alena Macková

V posledním prosincovém týdnu jsme dostali pozvání na zimní stadion, abychom se podívali na exhibici na téma Jen počkej, zajíci. Krásné vystoupení krasobruslařů a krasobruslařek se nám moc líbilo a děkujeme sportovnímu klubu za pozvání. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

KAPR

3. 1. 2020

Alena Macková

Ve středu 20. prosince již po několikáté odstartovala soutěž ve skoku vysokém. Nejvyšší příčku z naší třídy překonala Anna T., která se umístila na krásném třetím místě. Z chlapců se nejvíce dařilo Tomášovi H., který si vyskákal první místo. Gratulace patří i našim dalším skokanům: Anně P., Veronice V., Emě N., Lucii J., Nele H., Kristýně P., Michalovi F., Adamovi T., Tobiášovi H., Tomášovi P., Markovi M. a Jonášovi L.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

VÁNOČNÍ POSEZENÍ S RODIČI

3. 1. 2020

Alena Macková

Přestože času před vánočními prázdninami nikdy není dost, našli jsme si chvilku a jedno prosincové odpoledne se vydali do Nového Města nad Metují si trochu popovídat a zahrát bowling. Děkuji dětem i jejich rodičům za příjemně strávené odpoledne.  

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

MIKULÁŠ

3. 1. 2020

Alena Macková

V pátek 6. prosince nás při hodině dějepisu překvapil Mikuláš se svým doprovodem. Trochu jsme se báli, aby někoho z nás čerti neodnesli, ale vše dobře dopadlo. Za oknem jsme dokonce našli i malou sladkost od Mikuláše, takže jsme určitě hodní. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

BOWLING V SOKOLOVNĚ

3. 1. 2020

Alena Macková

Ve čtvrtek 12. prosince jsme se vydali s panem učitelem Smrčkem na bowling a perfektně jsme si zahráli. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

KINO - FILM "UZLY A POMERANČE"

3. 1. 2020

Alena Macková

V půlce prosince jsme se vydali do kina, abychom zhlédli film Uzly a pomeranče, který pojednává o šťastném a zároveň bolestném dospívání chlapce Darka. Darek prožívá svou první lásku k dívce, která voní po pomerančích, stará se o mladší sestru s Downovým syndromem a navíc má komplikovaný vztah s otcem. Jeho dospívání je o to těžší, že vyrůstá v odlehlé pohraniční oblasti, kde se mu velkou láskou stanou koně. I ti však na konci filmu způsobí bolestivou tečku za Darkovým dětstvím. 

HODINA OEV - ŘEŠENÍ PROBLÉMOVÝCH SITUACÍ

2. 12. 2019

Alena Macková

Při hodině Osobnostní a etické výchovy nám paní učitelka zadala různé problematické situace, které nás potkávají v každodenním životě. Ve skupinách jsme zkoušeli přijít na správné řešení, které jsme následně prezentovali spolužákům. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

PROJEKTOVÝ DEN

2. 12. 2019

Alena Macková

Ve středu 13. listopadu naše škola ožila oslavami 30. výročí od pádu komunistického režimu v naší zemi. Hned ráno nás pan ředitel uvítal projevem a poté jsme se rozdělili na dvě skupiny a procházeli jednotlivé dílny.

V dílně dějepisu jsme se dozvěděli, co byl vlastně komunistický režim. Také jsme zjistili, že lidé v té době nežili ve svobodné zemi, vládla cenzura a svoboda byla cizí slovo. 

V dílně zeměpisu jsme zjistili, že nebylo jen tak možné cestovat do cizích zemí a k čemu byla cestovní doložka. Také nám paní učitelka vyprávěla o "železné oponě". Dozvěděli jsme se, že hranice byly střeženy ostnatými dráty a pohraniční stráží. Dále jsme si vyprávěli o rozdělení Berlína Berlínskou zdí postavenou v roce 1961.

Matematická dílna nás poučila o hodnotě tehdy vydělaných peněz. Vyprávěli jsme si, kolik si lidé vydělali a kolik např. stálo obyčejné máslo. Také jsme si ukázali, jak vypadaly tehdejší bankovky. 

A v poslední dílně nám paní učitelka představila významné osobnosti komunistické doby. Nechybělo povídaní o Gustavu Husákovi, Janu Palachovi a Václavu Havlovi. 

Nakonec jsme si při poslední hodině shrnuli všechny informace a povídali si a srovnávali výhody a nevýhody před a po komunistickém režimu.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

VÝTVARNÁ VÝCHOVA - STROMY

2. 12. 2019

Alena Macková

Při hodinách výtvarky jsme vytvořili krásné stromy při západu slunce, které nám zdobí třídu. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

BĚH DO ZÁMECKÝCH SCHODŮ

19. 11. 2020

Alena Macková

Na konci října jsme si "vyběhli" již tradiční závod do zámeckých schodů. Z naší třídy soutěžili Tobiáš H., Anna T., Kristýna Č. a Michal F. Podařilo se nám vybojovat krásné první místo v kategorii B a Tobiášovi se povedl osobní rekord s časem 6:20. Odměnou nám byl výborný dort a krásné poháry. Všem účastníkům gratulujeme ke krásnému umístění a děkujeme za sportovní reprezentaci školy. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

RODIČOVSKÁ SCHŮZKA

6. 11. 2019

Alena Macková

V úterý 12. listopadu se koná společná rodičovská schůzka od 17.00 v naší třídě.

FLORBAL

11. 11. 2019

Alena Macková

V uplynulých 14 dnech se naše třída zúčastnila utkání ve florbale. Nejprve nás reprezentovali všichni chlapci ze sportovního režimu, ale na vítězné příčky jsme tentokrát nedosáhli. Ovšem další týden se děvčata dokázala postarat o umístění na 3. místě v Polici nad Metují. Velká gratulace tedy patří Natálii C., Míše K., Káje Š., Emě N., Kristýně Č. a Lucii J. Všem zúčastněným děkujeme za perfektní reprezentaci školy.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

ODPOČINKOVÝ KOUTEK

5. 11. 2019

Alena Macková

Letos jsme naplno využili prostory třídy a s paní učitelkou jsme zařídili odpočinkový koutek. Máme tam koberec a spoustu her, které hrajeme o přestávkách nebo ve chvílích volna. Příjemné posezení také využíváme k povídání a užíváme si pocit "bez lavic". 

DÝNĚ

5. 11. 2019

Alena Macková

Při pracovních činnostech nám byla velkou odměnou krásná úroda dýní. 

ANGLIČTINA - PROJEKT

5. 11. 2019

Alena Macková

Při hodině angličtiny jsme se ve 4. lekci naučili názvy jednotlivých jídel, ovoce a zeleniny. A tak jsme si zároveň vytvořili, které potraviny je vhodné začlenit do našeho jídelníčku a kterým se naopak raději vyhnout.

BĚH OD RADNICE K RADNICI

5. 11. 2009

Alena Macková

V sobotu 19. října se v našem městě uskutečnily běžecké závody. Letos byl vyhlášen první ročník dětských závodů. Za naši třídu se zúčastnili Tomáš P., Tomáš H., Lucie J., Kritstýna Č., Natálie C. a Anna T. Všem zúčastněným děkujeme za vynikající reprezentaci školy. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

CYKLISTICKÝ KURZ

30. 9. 2019

Alena Macková

V minulém týdnu vyrazili sportovci z naší třídy na cyklistický kurz do Havlovic. Strávili jsme příjemný týden sportováním. Začali jsme už při odjezdu v neděli, kdy jsme najeli přes 20 kilometrů. Pondělní ráno začalo výjezdem na úpickou rozhlednu a odpoledne jsme si vyzkoušeli, jak jsme zdatní v basketu, korfbalu, stolním tenisu, plážovém volejbalu, soft tenisu a badmintonu. Nechyběl ani netradiční fotbal-kulečník a skákání na bublině. Některé disciplíny jsme dokončili v úterý dopoledne a odpoledne jsme na "biku" vyrazili poznávat krásy Jestřebích hor. Po cestě zpět do Havlovic jsme si vyzkoušeli jízdu pořádným terénem. A protože nám další den počasí příliš nepřálo, zahráli jsme si vědomostní hru Boyard a anglického hada. Po odpoledním klidu jsme zašli na nedaleký hrad Vízmburk a cestou ochutnali místní jablka a hrušky. Čtvrtek patřil celodennímu výletu. Vydali jsme se přes Malé Svatoňovice do Odolova. A tady se ukázali naši nejlepší vrchaři. Z naší třídy byli nejlepší Ondra H., Michal F., Anna T. a Nela H. Celých 4,2 km stoupání zvládli jako první. Odměnou za náročné stoupání nám byl příjemný a hlavně dlouhý sjezd až téměř do Poříčí u Trutnova, kde jsme si dali oběd, abychom načerpali nové síly. A pak už jsme vyrazili na cestu zpět. Tak dlouho jsme ale hledali lávku přes řeku, až jsme ji přejeli a nezbývalo nic jiného, než se přes řeku přebrodit. A protože nejsme z cukru, sundali jsme boty a ponožky a s pomocí kluků z osmičky, jsme řeku přešli. Na druhé straně nás už čekala cukrárna s výbornými dorty, a tak jsme opět načerpali energii a pokračovali na poslední večeři. V pátek ráno jsme si zabalili věci, rozloučili se s areálem, do batohů přibalili výborné řízky z místní jídelny a vydali se na zpáteční cestu. Po cestě kolem řeky nás ale "přepadlo" bahno a kdo neměl blatníky, měl smůlu. Ale nám to nevadilo. 

Za celý týden jsme najeli krásných 130 km a jsme bohatší o spoustu zážitků. Děkujeme všem vyučujícím, že pro nás kurz uspořádali a spolužákům z 8. C, se kterými jsme se mohli seznámit. Budeme mít na co vzpomínat.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

SBĚR PAPÍRU

20. 9. 2019

Alena Macková 

Sběr papíru proběhne ve dnech 14. - 15. října ke škole. 

FLORBALOVÝ ZÁPAS

20. 9. 2019

Alena Macková

Dnes jsme vyrazili zhlédnout zápas ve florbale, kde náchodský tým svého soupeře po nelítostné bitvě porazil. Zajisté jsme k vítězství přispěli mohutným fanděním. Organizátoři si pro nás připravili soutěž ve střelbě na branku, ve které byl úspěšný Míša F. Odměnou mu bylo tričko florbalového klubu Náchod. A ani ostatní nepřišli zkrátka - za správné vyřešení kvízu získali samolepky s logem florbalu. 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

TŘÍDNÍ PRAVIDLA

20. 9. 2019

Alena Macková

Hned první den jsme si vytvořili nová třídní pravidla. A jaká to jsou?

 • Jsme ohleduplní k ostatním
 • Respektujeme všechny barvy pleti, národnosti i nevýhody
 • Mluvíme slušně
 • Posloucháme všechny dospělé
 • Mobil máme vypnutý a v tašce
 • Jsme tým

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

 

A JDEME DO SEDMIČKY

20. 9. 2019

Alena Macková

Tak to jsme my! SEDMÁCI.

 20190902 102554

Časový plán školního roku 2019/2020

20. 9. 2019

Alena Macková

 

Prázdniny

 • podzimní: 29.,30. 10. 2019 
 • vánoční: 23. 12. 2019 - 3. 1. 2020 
 • pololetní: 31. 1. 2020 
 • jarní: 9. - 15. 3. 2020 
 • velikonoční: 9. 4. 2019       

Svátky

 • 28. 9. 
 • 28. 10. 
 • 17. 11. 
 • 1. 5. 
 • 8. 5.              

Rodičovské schůzky

 • 17. 9. (společné)
 • 12. 11. (společné
 • 7. 1. (konzultační)
 • 7. 4. (konzultační)
 • 19. 5. (společné)

Lyžařský kurz

 • 8. - 14. února 2020 (chata Prim, Deštné v Orlických horách)

Projektový den

 • 13. 11. 2019

Čertoviny

 • 6. 12. 2019

Den otevřených dveří

 • 24. 3. 2020

Akademie

 • 24. 6. 2020 (divadlo Beránek)

 

 Všechny své žáky zdravím v novém školním roce 2019/2020, který začíná v pondělí 2. 9. Ať se Vám daří a učení Vás baví.