Už asi nikde nenajdeme zapsané, ve ketrém roce poprvé v naší škole vyrazily do tříd mikulášské skupiny, aby „vychovávaly“ zejména děti na prvním stupni školy.

I letos, ve středu 5. prosince, se během jedné hodiny stali z deseti dívek a kluků devátých tříd nadpozemské bytosti. Dvě mikulášské družiny obešly během dopoledne většinu tříd, tam chválili, kárali, bavili, odměňovali.

Nejsložitější na celém mikulášském dopoledni byla určitě příprava. Sehnat kostýmy, poskládat od vyučujících informace o dětech, zkompletovat rozpis návštěv jednotlivých tříd, aby to ladilo a rozvrhem. A ještě popřemýšlet o tom, jak moc mohou být čerti hrůzostrašní, aby to na některé menší děti nebylo příliš.

Deváťáci si vyzkoušeli, že není lehké být celé dopoledne v jednom kole, že není úplně jednoduché zabavit celé třídy dětí. Ale nakonec si mohli říct, že se vše opravdu povedlo. Kdyby během dopoledne někteří sedmáci a osmáci reagovali na obě mikulášské družiny trochu umírněněji a méně divoce, vyšly by letošní čertoviny dokonale.