Třída 8. C

 Havlovice 

22.- 27.9. 2019

Na cyklistický kurz jsme letos  vyrazili se sportovci ze 7.ročníku.Cesta do Havlovic proběhla rychle. Pak večeře, ubytování. Při společném večeru byl  představen dobrovolník Filip z Německa, který kurz strávil s námi. Pro mnohé to byla výzva, jak se zkusit domluvit anglicky, popřípadě německy. Filip se s dětmi celkem sžil.a při pravidelném hraní karetní hry UNO se zas Filip naučil pár slov česky. 

Během týdne jsme hráli míčový víceboj, jezdili na koloběžkách a hlavně na kole. Udělali jsme několik vyjížděk do okolí. Skupina chlapců si vyjela sama a vyzkoušeli si terén. Všichni cyklisté a cyklistky  byli asi ještě po prázdninách ve formě, protože jsme zvádli všechny kopce v sedle. Počasí nám nepřálo jen ve středu, kdy jsme kvůli dešti hráli různé hry a odpoledne jsme se vypravili na Vízmburk.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výllet. Jeli jsme po hřebení Jestřebích hor až do Markoušovic a dále do Poříčí u Trutnova, kde jsme si dali oběd a vrátili jsme se do Úpice. Někdo musel přes řeku. Odměnou mu byla nějaká dobrota v místní cukrárně.

Cesta zpět byla velmi rychlá, ale přijeli jsme pořádně špinaví.