Třída 8. C

 Havlovice 

22.- 27.9. 2019

 

Na cyklistický kurz jsme letos  vyrazili se sportovci ze 7.ročníku.Cesta do Havlovic proběhla rychle. Pak večeře, ubytování. Při společném večeru byl  představen dobrovolník Filip z Německa, který kurz strávil s námi. Pro mnohé to byla výzva, jak se zkusit domluvit anglicky, popřípadě německy. Filip se s dětmi celkem sžil.a při pravidelném hraní karetní hry UNO se zas Filip naučil pár slov česky. 

Během týdne jsme hráli míčový víceboj, jezdili na koloběžkách a hlavně na kole. Udělali jsme několik vyjížděk do okolí. Skupina chlapců si vyjela sama a vyzkoušeli si terén. Všichni cyklisté a cyklistky  byli asi ještě po prázdninách ve formě, protože jsme zvádli všechny kopce v sedle. Počasí nám nepřálo jen ve středu, kdy jsme kvůli dešti hráli různé hry a odpoledne jsme se vypravili na Vízmburk.

Ve čtvrtek nás čekal celodenní výllet. Jeli jsme po hřebení Jestřebích hor až do Markoušovic a dále do Poříčí u Trutnova, kde jsme si dali oběd a vrátili jsme se do Úpice. Někdo musel přes řeku. Odměnou mu byla nějaká dobrota v místní cukrárně.

Cesta zpět byla velmi rychlá, ale přijeli jsme pořádně špinaví. 

 

 

Náchodský zámek - exkurze

říjen 2019

 

Na začátku října se všechny osmé třídy vypravily na zámek. V rámci hodin dějepisu probíráme renesanci a náchodký zámek je typickým příkladem renesanční stavby. Paní průvodkyně nám ukázala hlavní rysy - tedy sgrafita, arkády, kašnu ještě na nádvoří.Pří prohlídce jsme si všímali dobového nábytku, obrazů a především vzácné sbírky gobelínů. Pro některé žáčky to byla první návštěva zámku. Samy děti uznaly, že se dozvěděly spoustu nových věcí. Prima:)

 

Sametový den

13.11.2019

 

Projektový den jsme letos zaměřili na připomenutí si 30.výročí sametové revoluce. Děti zjišťovaly informace již celý měsíc předem. Hovořily s pamětníky, ptaly se svých příbuzných, diskutovaly s rodiči. Zjistily velmi zajímavé údaje, zapsaly si vzpomínky svých blízkých.Někteří žáčci  dokonce zavítali i do domova důchodců. Zároveň přinesly spoustu materiálů, fotografií, hraček, knih a dalších věcí, které jsme využili a udělali jsme si ve třídě výstavu. Děti viděly různé dokumenty i filmy z této doby. 

V samotný Sametový den jsme se oblékli do věcí z 80.let. Všem dětem byla připnuta symbolická trikolora. Celý 2.stupeň se sešel v prostoru u sborovny. Pan ředitel měl proslov, který byl ukončen písní Modlitba pro Martu a cinkáním klíčů. Poté se děti rozešly do dílen.

Celé dopoledne pracovali žáci ve skupinách po 14. Vystřídali se ve 4 dílnách - matematické, zeměpisné, dílně osobností a dílně o 17.listopadu. Poslední hodinu všichni pracovali na reflexi tohoto dne. 

Děti  se dozvěděly mnoho nového a zároveň se jim propojily informace a poznatky z předešlého měsíce. 

Děkuji všem, kteří pomáhali dětem s přípravou.

 

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde

 

 Vánoční besídka

 20.12.2019

 

Letošní vánoční besídku jsme pojali trochu jinak než obvykle. Spolu se třídou 8.B jsme ráno vyrazili na zimní stadion zabruslit si. Spousta dětí musela oprášit brusle, některé děti si brusle půjčily na místě. Nakonec si zabruslili všichni, někomu pomohli kamarádi.Byla to legrace. Musíme však ocenit snahu  začátečníků.

Cestou zpět jsme se stavili v zámecké oboře. Přinesli jsme pro zvířata nějaká jablka, mrkev a spoustu sušeného chleba. Vzpomínali jsme na loňský rok. To  byl sníh a kromě krmení jsme se i koulovali. 

Ve škole už na nás čekal Pavel a Honza. Paní asistentka nám uvařila čaj. Zahřáli jsme se, ochutnali jsme cukroví a přesunuli jsme se do zrcadlového sálu na netradiční soutěže jako hod pytlíkem na čaj, posouvání sušenky z čela do pusy, trefa banánem a dopravení  balonku do cíle  nosem.Skupinky byly za své výkony odměněny.  Viděli jsme spoustu originálních stylů a dost jsme se nasmáli. 

Po návratu do třídy jsme si rozdali dárky. I letos jsme si nalosovali spolužáka,kterému jsme měli dárek pořídit. Tetokrát to mělo být něco zajímavého na počáteční písmeno jména či příjmení. Například Š špagety, J jar, T tričko, S smetáček, N nutela ....       

Tak šťastné a veselé....