Třída 6. C

Egypt miniprojekt

únor 2018

Během ledna a února jsme se v hodinách dějepisu věnovali starověkému Egyptu. Získané znalosti si žáčci ještě rozšířili při závěrečném miniprojektu. Pracovali jsme ve skupinách. Každá skupina zpracovávala vybrané téma - například Mumifikaci, Pyramidy, Písmo.....Vytvořili tak plakát a zároveň prezentovali jednotlivá témata. Některé ukázky byly velice názorné. Především skupinka Daniely V.  pojala své vystoupení - týkající se mumufukace - jako opravdovou show :)

V druhé části miniprojektu si žáci vyzkoušeli psaní a luštění hieroglyfů. Největší úspěch však měla aktvita, při kterém si vyzkoušeli omotávání ,mumií'. Místo pláten jsme použili toaletní papír. Děti si užily legraci, ale také se dozvěděly spoustu zajímavostí, zároveň se zdokonalili v práci ve skupinách,

Lyžařský výcvikový kurz

leden 2018

Petra Horáková

Lyžařský výcvik tříd 6.C a 5.A proběhl v termínu 13.1. – 19.1. na chatě Deštná v Orlických horách. Sněhové podmínky nebyly ideální. Na sjezdovkách byl dostatek technického sněhu. S přírodním sněhem nutným pro běžecký výcvik to bylo horší.

První tři dny děti docházely do areálu Skuhrov  a využívaly okruhu u lesa, který připravil p.uč. Smrček. Od úterý se situace změnila. Nachumelilo a všichni – jak lyžaři, tak běžkaři – si užívali přírodního sněhu. Ve středu si dvě skupinky vyzkoušely lyžování na Špičáku. Někteří začátečníci zažili premiéru na vleku. Všechno ale zvládli a celkem obstojně už sjížděli sjezdovku. Špičák využili k tréninku i snowboardisté. Středeční odpoledne jsme vyrazili na procházku a v Kozím chlívku jsme si dali něco dobrého. Čtvrtek byl posledním dnem na lyžích. V pátek už nás čekalo jen balení, krátká procházka a odjezd domů.

Lyžařský výcvik byl jistě přínosem pro všechny. Spousta dětí stála poprvé na běžkách nebo na lyžích. Každý žáček udělal znatelný pokrok. Užili jsme si i pobyt na chatě Deštná. Zábavné byly i společné večery. Hráli jsme hry, každý pokoj vystoupil s moderní pohádkou a nesměla chybět ani diskotéka. Jediný, kdo si asi neužil výcvik podle svých představ, byl Adam, který měl úraz. Vše ale nakonec dobře dopadlo.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Archeologický výzkum

září 2017

Petra Horáková

Během úvodních hodin dějepisu pracovali žáci na miniprojektu Archeologický průzkum. Zahráli si na archeology a v pomyslných sondách hledali různé archeologické artefakty, které pak očistili, umístili do nákresu a změřili. Nejpřínosnější částí práce byly úvahy a dedukce, jež  objasňovaly,        k čemu se dané předměty užívaly. Nakonec skupiny svou práci prezentovaly.

Celou fotogalerii můžete zhlédnout zde.

Cyklistický kurz

září 2017

Petra Horáková

Cyklistický kurz 6.C a 5.A proběhl koncem září (23.-27.9.) v Deštné v Orlických horách na chatě Deštná. Počasí bylo poměrně deštivé, přesto proběhly tradiční akce. Žáci soutěžili v míčovém víceboji skupin i jednotlivců. Vyrazili také na kole na Šerlišský mlýn. Tam také vedla horská časovka, kterou závodníci jeli v pondělí. V úterý byly obě třídy v lanovém centru. Pro mnohé žáčky to byla zkouška zručnosti, mrštnosti, ale i odvahy. Za odměnu si pak mohli dát něco dobrého v Kozím chlívku.

Zajímavý byl i večerní program. Kromě shrnutí aktivit dne, vyhlášení výsledků a plánu na další den proběhla večer i různá vystoupení. Bylo možné vidět ukázku karete, gymnastické vystoupení, tanečnice, kouzelníky, ale také světelnou show.

I přes nepřízeň počasí si děti užily několik pěkných společných dnů. Zasportovaly si, lépe se poznaly a naučily se něco nového.

Děkujeme také rodičům za pomoc s dopravou věcí a doprovod.