Máme za sebou měsíc

Matematicky to není přesné, ale s připočtením velikonočních prázdnin a svátků to tak je – děti už celý měsíc nesmějí do školy.

Díky internetu vyučování běží. Jako škola preferujeme dvě cesty domlouvání se, vyučování na dálku: Edookit, náš školní informační systém, a Google třídy. Samozřejmě existují další způsoby předávání si informací, učiva, slov povzbuzení, řada učitelů a asistentů je s vámi takto v kontaktu. Pravidelně se nám daří komunikovat s většinou dětí. Hodně tříd se schází i několikrát za týden v rámci videokonferencí. Pokud se s někým nedokážeme spojit, protože tomu brání technické možnosti rodiny, někdy i malé odhodlání zvládat na dálku školní práci, pak hledáme individuální cestičky.

Úplně ale nevidíme až k vám „do kuchyně“. Snažíme se získat od vás zpětnou vazbu, zda je nastavený systém práce pro děti, ale také pro rodiče schůdný. Neumíme úplně zohlednit vše, co může nastat – pracovní vytížení rodičů, individuální potřeby dětí, technické zázemí domácností. Pokud existuje něco, co by domácí práci dětí pomohlo, co by komunikaci mezi školou a rodinami ještě vylepšilo, chtěli bychom se to dozvědět.

Do zpráv Edookitu vám přijde náš mini dotazník (viz níže pod textem). Pokud nám chcete něco vzkázat (něco vylepšit, ale třeba i pochválit spolupráci…), odpovězte nám (Edookit nebo mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

                                                                                     Přeji klidné Velikonoce, Vladimír Honzů

Mini dotazník pro rodiče:

Kolik času denně vaše děti učením tráví?

Jak se vašim dětem školní práce daří?

Zvládají naši žáci školní práci sami, nebo jim pomáháte a jak?

Co byste od školy nyní ještě potřebovali?