Projekt Recyklohraní je součástí celého systému péče o životní prostředí, který máme ve škola na Plhově vymyšlený. Již v minulých letech jsme se Recyklohraní účastnili, vykonali jsme spoustu užitečné práce, dosáhli i na několik ocenění. Letos se do práce zapojuje i náš Baterkožrout.

BATERKOŽROUT

„Ahoj, já jsem Baterkožrout. A jmenuji se tak, protože se živím použitými baterkami, které nejsou vyteklé. Mými nejoblíbenějšími jsou ty hranaté a žluté. Samozřejmě že jím baterky všech tvarů a všech barev. Sídlím v Základní škole Náchod – Plhov, vyrobili mě žáci 7. A. na předmětu pěstitelek pod vedením paní učitelky Moniky Hovádkové. Mám tmavě zelenou barvu, takže mě lehce najdete, sídlím v přízemí naproti hlavním dveřím. A abych nezapomněl, jsem jediný svého druhu, jinými slovy jsem originál. A tohle je asi vše, co bych o sobě mohl říct. Každopádně doufám, že se brzy uvidíme a že mi pár těch pár baterek donesete, protože mám neustále veliký hlad.“

Baterkožrout a Žanna Dorošenko