+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

Aktuální epidemiologická situace na Náchodsku

Aktuální epidemiologická situace na Náchodsku

 

Vzhledem k tomu, že zaznamenávámet.č. epidemický výskyt enterovirových meningitid na Náchodsku, byla v některých předškolních a školních zařízeních v této oblasti a v těchto souvislostech nastavenaadekvátní protiepidemická opatření.

Tato opatření byla projednána také s vedenímZákladní školy Náchod - Plhov, Příkopy 1186. Především je třeba zajistit zabezpečení hygienického režimu v dětských kolektivech, dbát na zvýšení osobní hygieny, na dezinfekci s virucidním účinkem (zejména lavice, WC atd.), na zvýšený úklid, zajištění častého a průběžného větrání prostor, omezení fyzické zátěže (úprava tělesné výchovy) a v případě zhoršení zdravotního stavu navštívit ihned ošetřujícího lékaře. Bylo domluveno též aktuální vyloučení hromadných akcí pořádaných školou (návštěva kina, divadla, zájezdy).

Z hlediska zvýšené nemocnosti dětí na výše uvedené škole se nyní hromadné akce včetně cestování nedoporučují absolvovat.

MUDr. Eva Beranová

Krajská hygienická stanice Královéhradeckého kraje

 

informace z: pátek 30.9. 2016, 14:13 hodin

 

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek