+420 491 427 252    |  Domů   |   Login   |   Pošta   |   Známky

ZŠ Náchod – Plhov, projekt „Zdravá školní jídelna“

               Od podzimu 2015 se naše školní jídelna zapojila do projektu „Zdravá školní jídelna“. Abychom se mohli chlubit tímto názvem, je třeba splnit řadu podmínek. Posouzení toho, zda skladba jídel odpovídá zdravé výživě a zda vaříme pouze ze zdravých surovin, má na starosti komise krajské hygienické stanice. Její zaměstnankyně již u nás vykovali kontrolu, diskutovali jsme s nimi, co ještě by šlo v naší jídelně vylepšit.

                Ale to hlavní platí již dnes. Kromě několika drobných doplnění splňuje naše jídelna kritéria zdravého stravování. V plhovské jídelně odebírají oběd desítky cizích strávníků, máme od nich jen pozitivní reference. Teď nás (ale zejména rodiče ) čeká další úkol. Přesvědčit děti, že zdravé jídlo dokáže být zároveň chutné a že se není třeba bát jídel, která pro někoho byla ještě v nedávné minulosti neznámá.

                Co jídelna nabízí? Na ukázku jen několik názvů jídel z jídelního lístku týdne od 11.1. 2015:

  • Krůtí na pórku s arašídy, celozrnná rýže
  • Aljašská treska na česneku, bramborová kaše
  • Telecí pečeně, kuskus, hrášek dušený s fazolkami
  • Salát z čínského zelí s ovocem, kuřecí medailonky

 

2016 © Copyright Základní škola Náchod - Plhov | Všechna práva vyhrazena | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | Tvorba: GLIPS | Mapa stránek